Державна фіскальна служба України (далі – ДФС України) у своїй індивідуальній податковій консультації від 28.07.2017 р. №1426/6/99-99-15-03-02-15/ІПК надала роз’яснення щодо того, коли у платника ПДВ, який застосовує касовий метод обліку, виникають податкові зобов’язання з ПДВ у разі, якщо він поставив контрагенту товари, а дебіторська заборгованість, яка виникла внаслідок такої поставки, була визнана безнадійною та списана.
Мінфін своїм законопроектом «Про внесення змін до статті 201 Податкового кодексу України щодо реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (далі – Законопроект) пропонує надати можливість автоматично реєструвати в ЄРПН податкові накладні (далі – ПН) або розрахунки коригування (далі – РК), реєстрація яких була зупинена, якщо відповідною комісією ДФС України не було своєчасно прийнято та надіслано платнику рішення, передбачене пп. 201.16.3 п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України (далі – ПК України).
Враховуючи, що одним з найпоширеніших заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна, вважаємо за доцільне розглянути правові нюанси скасування арешту майна як дії, яка є завершальною стадією цього заходу забезпечення.
Віднедавна громадськість активно долучається до процесів добору кандидатів на державну службу, членів Національного агентства з питань протидії корупції, членів Державного бюро розслідувань, суддів Верховного Суду, кваліфікаційного оцінювання суддів, прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури тощо.
Агробізнес, як і будь-який інший бізнес, має справу з конкурентами, контрагентами, кредиторами, податковою, правоохоронними органами та іншими суб’єктами. Однак найчастіше йому доводиться боротися з недобросовісними конкурентами за збереження свого основного активу (землі). Саме тому земельні спори й надалі залишаються найбільш поширеними судовими спорами в агробізнесі.
На сьогодні вже є усталеним розуміння позовної давності як строку, в межах якого будь-яка особа може звернутися до суду з позовом про захист свого порушеного права.
Нотаріальна діяльність, як і будь-яка інша, потребує контролю. Необхідність контролю пояснюється щонайменше двома причинами: поява в реальній юридичній практиці нових проблем, які за допомогою контролю повинні виявлятися та ефективно вирішуватися; попередження та вирішення конфліктних ситуацій.
В юридичній практиці час від часу виникають спори з приводу можливості оскарження в судовому порядку рішень інших суб’єктів (не суб’єктів владних повноважень) при здійсненні владних управлінських функцій, які виконують делеговані їм чинним законодавством України владні повноваження, та чи можуть такі суб’єкти бути належним відповідачем у суді.
Декларація про доходи та майно державних посадових осіб – це щорічна декларація, яка подається державними службовцями й іншими публічними посадовими особами в межах законодавства про цивільну службу та Закону про протидію корупції.
Запровадити електронний нотаріат Міністерство юстиції України планує у найближчі 3 роки.
Недостатнє розуміння нових явищ, будь то технології чи соціологічні відкриття, завжди лякало старовірів, а тому викликало супротив. Схожі настрої спостерігаються і в юриспруденції.
У період розквіту Інтернет-ритейлу офіційні імпортери часто зіштовхуються із недобросовісною конкуренцію з боку осіб, які здійснюють ввезення аналогічного товару на територію України без сплати офіційних платежів (так званий «сірий імпорт»). Очевидно, згадані товари мають значний попит, адже є дешевшими.
Реформу децентралізації по праву можна вважати найуспішнішою реформою нинішнього уряду. Вона покликана наділити органи місцевого самоврядування значними повноваженнями та надати змогу самостійно використовувати бюджетні кошти, що надходять з їх власних податків.
Діяльність нотаріату впливає на різні аспекти суспільного життя країни. Від якості його роботи залежить нормальне функціонування цивільних і господарських правовідносин.
Нотаріальна палата України (далі – НПУ) запропонувала проект Концепції реформування нотаріату України в напрямку євроінтеграції та децентралізації, який у червні був представлений юридичній громадськості й міжнародним партнерам. Детальніше про перспективи розвитку нотаріату «ЮГ» розповів Президент Нотаріальної палати України Володимир Марченко.
Почесний президент ЮК Jurimex, д.ю.н., проф. КНУ ім. Тараса Шевченка Данило Гетманцев відверто розповів «Юридичній Газеті» про Jurimex, рейтинги, конкурс до Верховного Суду та соцмережі.