13 липня 2021, 13:33

Зміни у плануванні територій

Анжеліка Лівіцька
Анжеліка Лівіцька «Asters, ЮФ» радник
Богдан Шморгун
Богдан Шморгун «Asters, ЮФ» старший юрист

Враховуючи, що в Україні проходить активна реформа земельної та будівельної сфери, сфера містобудування автоматично зазнає змін.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так 2 та 9 червня 2021 року Кабінет Міністрів України прийняв постанови № 654 "Про затвердження Класифікації обмежень у використанні земель, що можуть встановлюватися комплексним планом просторового розвитку території територіальної громади, генеральним планом населеного пункту, детальним планом території" ("Постанова 654") та № 632 "Про визначення формату електронних документів комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади, генерального плану населеного пункту, детального плану території" ("Постанова 632").

Постанови набирають чинності з 24 липня 2021 року, разом із Законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель".

З прийняттям Постанов, до складу нової містобудівної документації необхідно буде вносити нові дані щодо класифікації земель. Більш того, формати, в яких буде розроблятися ця документація будуть чітко зафіксовані.

Отже, відповідно до Постанови 654, вся містобудівна документація повинна буде включати в себе дані щодо наступних обмежень у використанні земель:

  • Клас 1 визначає планувальні обмеження, що встановлюються: території в червоних, зелених, блакитних, жовтих лініях та в лініях регулювання забудови;
  • Клас 2 встановлює обмеження, які встановлюються на підставі конкретних нормативно-правових актів. До цього класу відносяться: охоронні, санітарно-захисні, водоохоронні, прибережні захисні, берегові, пляжні зони, відстані та смуги, а також території, до складу якої входять земельні ділянки, необхідні для розміщення об’єктів, щодо яких відповідно до закону може здійснюватися примусове відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності.

Додатково, Постановою 632 передбачається що вся містобудівна документація буде розробляється у вигляді пакета файлів у наступних форматах:

  • баз геоданих, у форматах GDB або GeoJSON у яких міститься повний набір просторових даних та метаданих документації. Структура даних визначатиметься Мінрегіоном;
  • XML форматі, у якому міститься набір відомостей, що підлягають внесенню до Державного земельного кадастру;
  • PDF форматі, у якому містяться текстові, табличні та графічні матеріали. Окремо, встановлюються вимоги щодо документації у PDF-форматі.

Пакети файлів у визначених форматах подаються у вигляді ZIP-архівів.

Загалом, обидві Постанови вносять в вимоги до містобудівної документації зміни, що повинні позитивно вплинути на якість нових документів і на планування використання територій загалом.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати