08 червня 2022, 12:23

Уряд змінив порядок імпорту будівельної продукції для повоєнної відбудови

Ярослава Лаган
Ярослава Лаган «ADER HABER» адвокат

Новини для імпортерів та виробників будівельних виробів: уряд спростив процедури імпорту будівельної продукції. Відповідні зміни було внесено Кабінетом Міністрів до Технічного регламенту будівельних виробів (продукції).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Технічний регламент – це документ, у якому описані характеристики тієї чи іншої продукції або вимоги до її виробництва, позначень, пакування, маркування тощо, дотримання яких є обов’язковим для того, щоб продукція безперешкодно ввозилася і реалізовувалася на території України.

Часто технічні регламенти не містять прямих вимог безпосередньо до характеристик продукції, зазначені характеристики наведено у відповідних державних стандартах, а в Технічному регламенті описано, які процедури необхідно здійснити виробнику або імпортеру для підтвердження відповідності цим стандартам.

Технічний регламент у такому разі містить відповідь на запитання: чи достатньо виробнику або імпортеру просто задекларувати відповідність товару вимогам до його якості або ж таку відповідність повинен підтвердити акредитований в Україні орган оцінки відповідності, видавши сертифікат відповідності на продукцію. Саме така ситуація має місце у випадку з Технічним регламентом будівельних виробів (продукції).

Отже, згідно зі змінами до Технічного регламенту на період військового стану та протягом наступних 90 календарних днів після його завершення:

- імпортерам дозволяється ввозити будівельну продукцію з країн – членів ЄС без сертифікації, а лише на підставі декларації показників будівельних виробів (продукції) – документа, який самостійно видає іноземний виробник на підтвердження відповідності якості продукції вимогам європейського законодавства. Така декларація може бути складена мовою оригіналу, але при цьому супроводжуватися копією, викладеною державною мовою;

- якщо внутрішній виробник не може провести оцінку відповідності із застосуванням процедур, визначених Технічним регламентом (наприклад, провести сертифікацію), такий виробник за погодженням з Мінрегіоном має право використати іншу процедуру, передбачену законодавством та доступну йому в умовах, що склалися. 

Таким чином, уряд для пришвидшення відбудови пошкоджених об’єктів спростив процедури оцінки відповідності будівельних виробів – очікується, що цей крок сприятиме прискоренню імпорту будівельних виробів з-за кордону та виходу на ринок вітчизняних. А отже, допоможе Україні у нелегкій справі повоєнної відбудови.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати