16 липня 2019, 11:30

Портрет приватного виконавця

Опубліковано в №30-31 (684-685)

Олександр Сивокозов
Олександр Сивокозов приватний виконавець, заступник голови Ради приватних виконавців України

В межах реалізації Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015–2020 рр. відбулися суттєві зміни у сфері виконання судових рішень. Зокрема, з прийняттям законів України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» та «Про виконавче провадження» у 2016 р. був запроваджений абсолютно новий для нашої країни публічно-правовий інститут приватних виконавців, який діє паралельно з державною виконавчою службою.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Професійну діяльність перші приватні виконавці розпочали у вересні 2017 р., а вже 14.11.2017 р. на першому з'їзді представників професії був створений орган самоврядування — некомерційна професійна організація — Асоціація приватних виконавців України (АПВУ), покликана захищати професійні права приватних виконавців та представляти їхні інтереси у відносинах з органами влади, громадськими та міжнародними організаціями.

Незважаючи на достатньо нетривалий період своєї діяльності, приватні виконавці вже цілком переконливо продемонстрували свою ефективність у сфері виконання судових рішень, особливо на фоні традиційної державної виконавчої служби. Попри численні недосконалості чинного законодавства, відчутну обмеженість повноважень у порівнянні з державними виконавцями, проблемні питання з оподаткуванням та страхуванням, труднощі організаційно‑технічного характеру у здійсненні професійної діяльності, приватні виконавці вже мають помітні досягнення щодо оперативного та результативного виконання судових рішень.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати