16 квітня 2019, 11:58

«Повторний» апеляційний та касаційний перегляд скасованих судових рішень: бути чи не бути?

Опубліковано в №16 (670)

Назар Білоцерковець
Назар Білоцерковець «Селепей, Волковецький і партнери» юрист, адвокат

З набранням чинності 15.12.2017 р. новою редакцією Господарського процесуального кодексу України (далі — ГПК України) до господарського процесу був введений раніше невідомий йому механізм — так званий «повторний» апеляційний та касаційний перегляд судового рішення.

На перший погляд, норми права, які регулюють процедуру повторного апеляційного та касаційного перегляду (ст. 272 та ст. 305 ГПК України), є достатньо однозначними щодо того, які саме рішення судів першої та/або апеляційної інстанції можуть бути повторно переглянуті. Відповідно до ч. 1 ст. 272 ГПК України, якщо апеляційна скарга надійшла до суду апеляційної інстанції після закінчення апеляційного розгляду справи, а особа, яка подала скаргу, не була присутня під час апеляційного розгляду справи, суд розглядає відповідну скаргу за правилами гл. 1 «Апеляційне провадження» розд. IV ГПК України. Аналогічні приписи містить норма ч. 1 ст. 305 ГПК України щодо розгляду «повторних» касаційних скарг.

Із зазначеного вбачається, що ГПК України не містить заборони повторного апеляційного та/або касаційного перегляду рішення, після того як це рішення вже було переглянуте в апеляційній та/або касаційній інстанції та було скасоване. Однак, на відміну від норм права, які регулюють це питання, судова практика не настільки однозначна.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати