12 листопада 2019, 12:09

«Нерезидентний» податок

Оподаткування доходу від транспортно-експедиторських послуг нерезидента

Опубліковано в №47 (701)

Олександр Писаренко
Олександр Писаренко «Юридичне бюро Писаренка» адвокат

Оплата за послуги нерезидента-експедитора. Податок 15% в Україні чи звільнення?

Пп. 141.4.1., 141.4.2. Податкового кодексу України (далі — Кодекс) встановлено оподаткування фрахту (за ставкою 6%) та інших доходів (за ставкою 15%), отриманих нерезидентом із джерелом походження з України, окрім виручки або інших видів компенсації вартості виконаних робіт, наданих послуг, переданих резиденту від нерезидента.

Резидент, який оплачує послуги нерезидента, зобов'язаний утримати податок за рахунок суми оплати. Податковий агент повинен сплатити утриманий податок до бюджету одночасно з виплатою доходу, незалежно від перебування на загальній чи спрощеній системі оподаткування та статусу юридичної чи фізичної особи. Ці загальні норми діють, якщо міжнародною конвенцією України не встановлені інші правила (п. 3.2., 103.2., 103.3. Кодексу).

Послуги транспортного експедирування можуть надаватися експедитором із залученням третіх осіб-перевізників та їхніх транспортних засобів чи безпосередньо перевізником. У першому випадку перевезення вантажу у складі транспортно-експедиторських послуг здійснюється залученими сторонніми перевізниками та їхніми транспортними засобами. У другому — перевізником та його транспортними засобами.

Згідно з п. 14.1.260 Кодексу, фрахтом є винагорода (компенсація), що сплачується за договором перевезення, найму або піднайму, зокрема, транспортного засобу (його частини) для перевезення вантажів автомобільним транспортом.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати