14 травня 2019, 12:31

Готуємося до планової податкової перевірки: гра на випередження

Опубліковано в №19 (673)

Протягом 2018 р. податкові органи провели більше ніж 20 тис. планових і позапланових податкових перевірок платників податків, донарахувавши їм близько 35 млрд грн грошових зобов'язань. Як правильно діяти платнику податків на етапі призначення перевірки? Про це піде мова в нашому матеріалі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


На стадії підготовки до перевірки важливо контролювати дотримання податковим органом процедури її призначення. Проведення планової перевірки неможливе без включення платника до плану-графіка, який оприлюднюється на веб-сайті ДФС України до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися перевірки. На цьому етапі можливі певні порушення з боку контролюючих органів.

Безпідставне включення платника податків до плану-графіка

Податковий орган включає платників податків до плану-графіка на основі ризикоорієнтованого підходу. Це означає, що перелік компаній формується на основі критеріїв, встановлених у Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, затвердженому наказом Мінфіну від 02.06.2015 р. №524. Наприклад, якщо у платника рівень зростання податку на прибуток на 50% та більше нижчий ніж рівень зростання доходів, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, то такий платник має високий ступінь ризику. Податковий орган може його перевіряти навіть щорічно. Якщо звітним періодом для податку на прибуток платника податків є календарний рік, то під час планування враховуються показники за попередній рік.

З огляду на зазначене, платник податку може оскаржити протиправні дії податкового органу щодо свого включення до плану-графіка за відсутності на це підстав, а також наказ про призначення перевірки до адміністративного суду. В одній зі справ Верховний Суд погодився з платником податків стосовно того, що «відповідач не зазначив, з яких фактичних числових даних та розрахунків виходив податковий орган, стверджуючи, що рівень сплати податку на додану вартість Товариства є саме 0,34, а також не довів, що цей показник є нижчим від середнього рівня у відповідній галузі, та не вказав, яка саме галузь була взята до уваги».

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати