04 лютого 2014, 11:04

Вирішення спорів у позасудовому порядку

Про перспективи

Юлія Курило
Юлія Курило «СК ГРУП, АО» партнер, керівник судової практики та міжнародного арбітражу

Юридична спільнота України останнім часом дедалі частіше звертає увагу на позасудові способи врегулювання спорів, що виникають з господарських та цивільних відносин. Зростання популярності альтернативних засобів урегулювання спорів поза межами України і відповідний тренд зумовлений декількома факторами. Перш за все сторони зацікавлені у зменшенні строку розв’язання спору, спрощенні процедур, легкості доступу до альтернативних засобів вирішення спору, порівняно із завантаженими державними судами. Не менш важливим фактором є конфіденційність під час вирішення спору із застосуванням альтернативних засобів їх вирішення порівняно з публічністю процедур у державних судах. Наявність у сторін опції обирати осіб, які вирішуватимуть спір, також розглядається як перевага, адже «суддею» в альтернативному суді може бути не лише професійний юрист, а й фахівець/експерт з питань, які безпосередньо пов’язані із суттю спору.

Чи всі фактори привабливості позасудового порядку вирішення спорів працюють в України, чи є ефективними альтернативні/позасудові засоби вирішення спорів – спробуємо проаналізувати в цій статті.

Найпоширенішими у світі є наступні тактики альтернативного вирішення спорів: третейський суд (арбітраж), медіація, переговори (в основному за участі посередника). До української правової культури у її теперішньому стані найбільш наближеним та знайомим засобом альтернативного вирішення спорів є третейський суд (арбітраж).

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати