13 лютого 2021, 11:52

Як працюють міжнародні санкції

Дмитро Остапенко
Дмитро Остапенко член Асоціації правників України, радник "Кролевецький та Партнери"

Упродовж усієї історії людства ніщо не розвивалося так стрімко, як мистецтво знищувати одне одного. І хоча методи ведення ненасильницької війни були вигадані ще за часів Стародавньої Греції, вони не отримували очевидної переваги над кровопролитними битвами аж до другої половини ХХ століття, коли світ опинився на межі можливості буквального знищення всієї людської цивілізації.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Сьогодні застосуванню брутальної військової сили все частіше передують механізми міжнародних санкцій, які або взагалі унеможливлюють перехід міждержавних чи внутрішніх конфліктів у гарячу фазу, або мінімізують обсяги можливого застосування збройної агресії ворогуючих сторін. І хоча дослідники з багатьох країн вже не одне десятиліття жваво дискутують довкола питання дійсної ефективності їх застосування, зростаюча динаміка використання санкцій у сучасній дипломатії говорить сама за себе. Так, на початок 2021 р. з боку ООН запроваджено 14 санкційних режимів, з боку США — 35, а беззаперечним прихильником використання інструментів економічних і політичних обмежень слід вважати ЄС, представницькими органами якого запроваджено аж 45 режимів санкцій. Як вони працюють та які механізми задля цього використовуються, спробуємо розібратися далі.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати