22 січня 2013, 18:54

Примусове виключення зі складу учасників ТОВ за рішенням учасників, що володіють більше ніж 60% статутного капіталу: теорія та практика

А чи легко насправді позбавитися учасника ТОВ?

Опубліковано в №03-04 (345-346)

Артем Федорченко
Артем Федорченко «Exante, ЮК» Адвокат, провідний юрист

Кожний, хто розпочинає спільний бізнес, сподівається на плідну та тривалу співпрацю. Однак не завжди цей процес розвивається так, як ми того очікуємо, і може статися так, що надійний (як раніше здавалося) партнер виявляється не таким вже й надійним. Ще гірше, коли дії такого партнера починають шкодити діяльності підприємства, і виникає необхідність припинити таку співпрацю та виключити такого партнера зі складу учасників ТОВ.

Здавалося б, жодних проблем… Адже є Закон України «Про господарські товариства», відповідно до ч. 1 ст. 64 якого, учасника товариства з обмеженою відповідальністю, який систематично не виконує або неналежним чином виконує обов’язки, або перешкоджає своїми діями досягненню цілей товариства, може бути виключено з товариства на основі рішення, за яке проголосували учасники, що володіють у сукупності більш ніж 50 відсотками загальної кількості голосів учасників товариства.

Проблема даного питання полягає у тому, що чинним законодавством України не визначено, що саме є систематичним невиконанням чи неналежним виконанням учасником ТОВ обов’язків. Тут можна лише звернутися до норми ст. 11 Закону, яка встановлює загальні обов’язки учасників товариства.

 

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати