02 квітня 2019, 11:38

Baby boss

Особливості дарування корпоративних прав малолітній дитині

Опубліковано в №14 (668)

Однією з форм відчуження корпоративних прав є їх дарування. При цьому обдаровуваним може бути не лише доросла людина, але й малолітня дитина. Незважаючи на популярність в іноземних країнах такої інвестиції в майбутнє своєї дитини, в Україні вона і досі залишається не до кінця оціненою. Цей факт можна пояснити, зокрема, недостатнім теоретичним вивченням зазначеного питання. Саме це зумовлює необхідність висвітлення механізму дарування корпоративних прав дитині в Україні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відносини щодо дарування є договірними та регулюються нормами цивільного, сімейного, господарського права України. Сторонами договору дарування корпоративних прав є дарувальник (один з батьків), обдаровуваний (дитина) та інший з батьків, який підписує договір за дитину як її законний представник.

Привабливі складові договору дарування корпоративних прав:

  • Відсутність вимоги щодо обов'язкового нотаріального посвідчення. Ст. 719 ЦК України визначає вичерпний перелік договорів дарування, які підлягають нотаріальному посвідченню. До таких договорів належать договори дарування нерухомої речі та валютних цінностей на суму, яка перевищує 50‑кратний розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян. При цьому, на відміну від декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю», Закон України «Про валюту та валютні цінності», який був введений в дію з 07.02.2019 р., цінні папери не визнає валютними цінностями. У зв'язку з цим, у сторін немає обов'язку щодо нотаріального посвідчення договору дарування корпоративних прав.
Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати