20 серпня 2019, 14:23

Участь ЗСУ України в антитерористичних заходах на Донбасі

Чи існують законодавчі підстави?

Опубліковано в №33-34 (687-688)

Останнім часом на хвилі антиукраїнських сподівань (хоча і необґрунтованих) суспільству нав'язується думка, що Збройні Сили України (далі — ЗСУ) незаконно брали та беруть участь у збройному конфлікті, зокрема, на етапі антитерористичної операції на Донбасі (далі — АТО), а також що при зміні влади чи суспільних настроїв цих людей «пересаджають». Очевидно, такі твердження мають на меті деморалізацію українських воїнів, спонукання їх відмовитися від участі у так би мовити сумнівних з позиції закону діях. Дійсно, українська влада достатньою мірою не попіклувалася про належне визначення статусу українських захисників на Донбасі, проте існує достатнє юридичне обґрунтування законності використання ЗСУ у цих подіях. Розглянемо ці питання докладніше.

Згідно з ч. 4 ст. 17 Конституції України, ЗСУ та інші військові формування жодним чином не можуть бути використані для обмеження прав і свобод громадян або з метою повалення конституційного ладу, усунення органів влади чи перешкоджання їх діяльності.

У цій нормі можна виділити дві частини заборони. «Повалення конституційного ладу, усунення органів влади чи перешкоджання їх діяльності», однозначно, забороняється. Тут немає приводу для дискусій. Однак з «обмеження прав і свобод громадян» все значно складніше. Жоден міжнародний чи національний акт або навіть суспільна думка не вважають «правами чи свободами громадян», що підлягають захисту, право на здійснення терористичної діяльності. До того ж така діяльність вважається злочинною та підлягає припиненню.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати