11 квітня 2017, 15:50

Імпульс до змін у адвокатурі

Завершено Перший Модуль Програми «Адвокат Майбутнього»

Опубліковано в №15 (565)

"Адвокат Майбутнього"

На минулих вихідних у Києві завершився перший модуль програми «Адвокат Майбутнього», присвячений питанням роботи адвоката з клієнтом.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


IMG_0321

За словами керівника програми Андрія Вишневського, всі учасники були захоплені цим процесом. «Тотальна інклюзивність, емоційна напруга, нестримна динаміка і постійне вдосконалення. Цей ряд можна було б продовжити, говорячи про роботу над підготовкою та реалізацією першого модулю Програми. Одним словом, усі ми – організатори, учасники, експерти і тренер – були захоплені нею і самі для себе встановили високу планку якості, нижче якої вже не можемо дозволити собі зійти у наступних модулях.

Нас дуже надихає відданість адвокатів участі у Програмі. Ось два епізоди, що добре ілюструють це. Під час Східноукраїнського форуму Асоціації правників України у Харкові перед початком до мене підійшов адвокат і представляючись, не без гордості додав: учасник програми «Адвокат Майбутнього». Інша учасниця на відкритті Програми у лютому перебувала на останніх місяцях вагітності, а у квітні приїхала на тренінг з немовлям та чоловіком, якому довелось піклуватися про малюка, гуляти з ним весь час, поки мама навчалась.

Найцінніше, з чим виходять адвокати в результаті участі у Програмі – це практична готовність підтримувати та поширювати нову якість професійного спілкування: з клієнтами, іншими учасниками судового процесу, колегами, медіа та суспільством. Інший наслідок участі – калібрування шкали цінностей, ключовими з яких у фокусі «Адвоката Майбутнього» є найвищі стандарти професійної етики, підтримка та просування змін, яких вимагає українське суспільство, відповідальне лідерство в адвокатській спільноті», - відзначив пан Вишневський.

Нагадаємо, що тема першого модулю, у якому вже взяли участь всі чотири групи учасників, охопила найважливіші аспекти взаємовідносин клієнта та адвоката. Протягом трьох днів учасники аналізували різні аспекти ефективної комунікації з клієнтом, складні етичні питання у взаємовідносинах з клієнтом, обов’язки адвоката, зокрема, щодо уникнення конфліктів інтересів, роль адвоката у забезпеченні рівного доступу до правосуддя тощо.

На думку менеджера українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» Оксани Кікоть, перший модуль Програми допоміг адвокатам вдосконалити навички роботи з клієнтами. «Перший модуль мав на меті розвинути компетенції адвокатів щодо ефективної комунікації, орієнтації на потреби клієнта, управління емоціями, практичного застосування правил адвокатської етики у роботі з клієнтом, цінностей адвокатської професії у стосунках з клієнтами, особливо, вразливими групами клієнтів. Відгуки учасників всіх чотирьох груп свідчать, що навчання було надзвичайно корисним та значно вплинуло на уявлення, ставлення та підходи адвокатів до роботи з клієнтами. Важливим результатом є команда робота усіх груп, що дозволило збагатити перший модуль практичними прикладами та цінними уроками з професійного досвіду учасників. Радісно бачити, що адвокати з різних куточків України об’єднуються задля обміну найкращими практиками з колегами та удосконалюють свою роботу з клієнтами вже сьогодні», - розповіла «ЮГ» пані Кікоть.

У рамках модулю, серед іншого, розглядалися питання розвитку емоційного інтелекту, важливості управління емоціями та емпатії. Учасники говорили про те, що недооцінювали значення налагодженого контакту з клієнтом для досягнення позитивного результату по справі.

Коментуючи завершення першого етапу навчання, Президент Асоціації правників України Денис Бугай наголосив на позитивних тенденціях, пов’язаних з навчанням адвокатів. «Читаючи всі відгуки учасників, враховуючи найдрібніші деталі ми постійно працюємо над удосконаленням Програми. Вже сьогодні можу сказати, що «Адвокат Майбутнього» є перлиною, що якісно змінить правову спільноту України найближчим часом. Ми усвідомлюємо, що багато чого ще треба реалізувати для нашої країни та, скажу відверто - щиро радіємо, що вже є з ким це робити. 50% успіху залежить від самих учасників, наскільки вони розкриються та проявлять себе у спілкуванні з колегами, схожими за духом у професії. Наскільки здатні обмінюватись досвідом та ділитися знаннями в інтелектуальній аудиторії. Зі своєї сторони всі ми - організатори, експерти, тренери та команда - будемо мотивувати адвокатів бути активними в свої правовій діяльності, допомагати реалізовувати їхні амбіції. Однією із задач Програми є налагодження комунікації не лише в групі, а між всіма учасниками нашої першої «золотої» сотні. Таким чином, «Адвокат Майбутного» створить горизонтальну комунікацію між професіоналами з усіх регіонів країни".

Говорячи про навчання у Програмі, голова правління ГО «Всеукраїнське об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу» Вікторія Мітько зазначила: "Перший модуль показав, що адвокати з різних регіонів України однаково бажають покращити себе в професії. Незалежно від віку та стажу роботи вони відкриті до нових знань, мають схожі питання і постійно шукають на них відповіді. Під час триденного тренінгу учасники практикували навички відкритої комунікації, познайомились з досвідом експертів та один одного. Кожен учасник мав змогу побути в ролі клієнта, отримати оцінку своєї роботи від колег та вирішити для себе, чи є правильними та етичними саме його підходи до спілкування з клієнтом. Особливістю першого модулю була спільна розмова про емоційний інтелект, емпатію та пошук шляхів уникнення такого стану, який в народі має назву "згорів на роботі".  Немає нічого ідеального. І на всі запитання тренінг, звісно ж, не відповів.  Участь у першому модулі дала змогу побачити і оцінити свої адвокатські стратегії та тактики зі сторони.  Важливим у тренінгу є те, що він надав можливість відчути себе частиною професійної спільноти,  в якій існують свої цінності: спільне розуміння ролі адвоката в суспільстві, загальні високі етичні стандарти роботи. Вірю, що учасники поїхали по своїх домівках з впевненістю, що в кожному регіоні України в них є колеги, які готові надати підтримку і будуть раді спілкуванню».

Коментарі

Жуковська_bestОльга Жуковська

Адвокат, к.ю.н., Заслужений юрист України, член Апеляційного комітету UEFA, віце-президент Спілки адвокатів України

Ольга Жуковська  щиро поділилась своїми позитивними враженнями, отриманими під час триденного спілкування з учасниками. «Це насправді чудове відчуття – бути в компанії однодумців-професіоналів, які вже давно відбулись як особистості та фахівці, проте зберегли потяг до самовдосконалення й професійного розвитку», - коментує Ольга.

Вона вірить в те, що учасникам Програми вдасться не тільки зміцнити стан захисту прав окремої людини, а й долучитись до вдосконалення правового здоров’я всього суспільства. «Глибока повага та інтерес до етичних засад адвокатської професії, продемонстровані учасниками, засвідчують, що вони можуть стати провідниками найкращих рис адвокатури як особливої фахової спільноти, яка є носієм не просто професії, а й щонайважливішої правозахисної місії в Україні», –  підкреслила експерт.

Сущенко Володимир Сущенко

К.ю.н., доцент факультету правничих НаУКМА, виконавчий директор Центру дослідження проблем верховенства права, Заслужений юрист України

За словами Володимира Сущенка він впевнений в тому, що учасники Програми – як адвокати майбутнього – будуть дійсними агентами позитивних змін в правовій спільноті країни, здатними надавати високоякісну правничу допомогу та нести професійну відповідальність перед собою та людиною, якій надають цю допомогу, на рівні європейських етичних стандартів адвокатської діяльності.  «Адже ця Програма спрямована якраз на акцентування адвокатської діяльності щодо розвитку ЛюдиноЦентристської Природної концепції адвокатури і Правової системи держави», - підкреслив Володимир Сущенко.

Kostin Андрій Костін

Адвокат, заступник голови Ради адвокатів Одеської області, рекомендований арбітр Морської арбітражної комісії при ТППУ, директор Адвокатської компанії «Право»

В свою чергу, Андрій Костін засвідчив, що під час навчання адвокати проявили себе як висококласні спеціалісти. «Мета цього модуля Програми – дати можливість адвокатам вийти за рамки повсякденного професійного життя та відійти від звичних стереотипів та інструментів, які вони використовують в роботі. Під час тренінгу учасників вдалось здивувати, адвокати майбутнього отримали новий досвід. Вірю, що повернувшись знову до роботи, вони будуть повертатись до тих ідей і рішень, яких дійшли тут всі разом під час навчання. Вірю, що будуть повертатись назад у майбутнє».

Гончаренко (6)_1 (2) Сергій Гончаренко

Адвокат, к.ю.н., професор, завідувач кафедри прав людини, міжнародного та європейського права Академії адвокатури України, Заслужений юрист України, суддя ad hoc ЄСПЛ

Експерт Програми Сергій Гончаренко, який супроводжував першу групу, зазначив, що атмосфера тренінгу була комфортною і це дозволило учасникам розкритись, бути самими собою, а тому їм легко було сприймати інформацію і не втомлюватись, хоча доводилось працювати доволі інтенсивно.

Дмитрий Кухнюк Дмитро Кухнюк

Адвокат, к.ю.н., доцент кафедри нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури КНУ ім. Т. Шевченка, керуючий партнер Адвокатського об’єднання «Мельник, Кухнюк і Партнери»

«Учасники Програми з різних регіонів України, різні за віком та статтю, які мають різний багаж знань та досвіду, які закінчили різні навчальні заклади та практикують у різних галузях права, незважаючи на це, вони знайшли у себе багато спільних рис, зокрема: прагнення до отримання нових знань та навичок, пошук будь-яких можливостей для самовдосконалення та професійного розвитку, бажання інвестувати час у своє майбутнє, майбутнє своєї професії та суспільства. Всі учасники виявились справжніми професіоналами, яскравими особистостями, самодостатніми лідерами, з розвиненим почуттям гумору. За три дні першого модулю учасники стали справжньою командою однодумців, продемонстрували щирість та відкритість у спілкуванні, здатність до командної роботи та націленість на результат, отримали багато позитиву, цікавої та корисної інформації щодо ефективної комунікації з клієнтом та незабутні враження від спілкування», - коментує Дмитро Кухнюк.

IMG_2472Олександра Яновська

Д.ю.н., професор кафедри правосуддя КНУ ім. Т. Шевченка, суддя ad hoc ЄСПЛ

«Перший модуль програми "Адвокат майбутнього" викликав у мене дві вражаючі емоції: захоплення та впевненність. Не можна не захоплюватись справжніми професіоналами, адвокатами, які розуміють потребу в постійному самовдосконаленні та докладають до того значних зусиль, отримуючи при цьому величезне задоволення від спілкування із іншими колегами та вже й однодумцями. Щодо впевненності, то мушу визнати, що за останні роки я вперше віднайшла віру в можливість змін в адвокатурі нашої країни. Ті адвокати, що є учасниками Програми, безсумнівно зможуть і будуть змінювати не тільки своє професійне майбутнє, але здатні до реалізації ідеї створення сильної та незалежної адвокатури України», - зазначила Олександра Яновська.

***

Нагадуємо, що програма «Адвокат Майбутнього» реалізується Асоціацією правників України (АПУ) та Всеукраїнським об’єднанням адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу (BALAP) за підтримки проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», що впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти у партнерстві з Координаційним центром з надання правової допомоги, та фінансується Урядом Канади.

 «Адвокат Майбутнього» — перша всеукраїнська програма професійного розвитку для адвокатів, що спрямована на розвиток soft skills. Програма була розроблена канадськими адвокатами та адаптована українськими експертами.

Всього з 707 конкурсантів було обрано 111 адвокатів, які протягом 2017 року пройдуть чотири навчальні модулі, що будуть проходити у Києві, Львові, Харкові та Одеси.

Теми навчальних модулів: робота з клієнтом, взаємодія адвоката із судом та іншими учасниками процесу, комунікація у юридичному співтоваристві та зв’язки з громадськістю і медіа.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати