20 серпня 2019, 13:01

Facebook програв у суді: йому загрожує штраф 35 млрд доларів

Опубліковано в №33-34 (687-688)

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

Згідно з рішенням суду США, Facebook незаконно збирав біометричні дані від мільйонів користувачів, використовуючи розпізнавання осіб на фотографіях. За оцінками юристів, компанія може заплатити до 35 млрд доларів штрафу.

Facebook пропонує свої послуги безкоштовно. Після реєстрації в соціальній мережі ви можете легко зв'язатися зі своїми друзями, організувати заходи та стежити за останніми новинами й подіями. Однак це «безкоштовно» має свою ціну. Не дарма говорять, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. Facebook збирає тонни інформації про поведінку користувачів і використовує її для продажу цільової реклами. Таким чином він заробляє мільярди доларів.

Facebook зазнав чергової поразки. Reuters повідомляє, що суд Сан-Франциско відхилив апеляцію та залишив чинним рішення про те, що соціальна мережа незаконно збирає і зберігає біометричні дані мільйонів користувачів Іллінойсу. Тому вони подали груповий позов і виграли. Все це розпочалося через опції розпізнавання осіб на фотографіях, завантажених користувачами Facebook. Коли він був презентований кілька років тому, більшість людей високо оцінила інновації на сайті. Однак виявилося, що технологія використовувалася таким чином, що це порушувало місцеві правила США.

«Біометричні дані настільки чутливі, що якщо порушується безпека, то їх неможливо врятувати», — зазначив адвокат Шон Вільямс (адвокат, який представляє потерпілих). Він підкреслює, що це не номер платіжної картки або персональний ідентифікаційний номер, який може бути змінений.

Представник Facebook у короткому коментарі до рішення суду вказав, що він не погоджується з відхиленням апеляції: «Ми завжди говорили про те, що використовуємо технологію розпізнавання осіб, що люди можуть її увімкнути або вимкнути в будь-який час».

Порушення законів може бути дуже дорогим для Facebook. Закони штату передбачають штраф у розмірі 1 тис. доларів США за будь-яке порушення законів про захист біометричних даних. Умисні дії караються штрафом у розмірі 5 тис. доларів США. З огляду на те, що у справі можуть брати участь близько 7 млн користувачів, необхідно сплатити штраф від 7 млрд до 35 млрд доларів.

Минулого місяця компанія вже отримала штраф у розмірі 5 млрд доларів відповідно до врегулювання, підписаного Федеральною торговою комісією США, у зв'язку з порушеннями недоторканності приватного життя у скандалі Cambridge Analytica, яка отримала персональні дані 87 млн користувачів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати