17 грудня 2013, 12:44

Загальною тенденцією сектору української енергетики залишається реформування його в цілому

Опубліковано в №51-52 (393-394)

Вольфрам Ребок
Вольфрам Ребок «Arzinger» Старший партнер
Марина Ільчук
Марина Ільчук «CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang» старший юрист

Протягом останніх декількох років, і особливо в 2012–2013 роках, Україна зробила серйозні кроки в напрямку реформування енергетичного сектору. Приватизація в енергетиці, приєднання до Енергетичного співтовариства і стимулювання «зеленої» енергетики, ймовірно, повинні привернути інтерес інвесторів до українського енергетичного ринку.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Слід зазначити, що Україна, все ще будучи залежною від російського природного газу, водночас має в своєму розпорядженні власні вугільні родовища. Такі обставини формують напрям політики уряду сьогодні, однією з основних цілей якої є диверсифікація поставок газу і розвідка нових джерел енергії.

Для того щоб позбутися газової залежності від Росії, Україна почала імпортувати газ із Німеччини через територію Польщі, а починаючи з квітня 2013 року – з Угорщини. Крім того, зараз обговорюється питання реверсу газу і через територію Словаччини. Варто відзначити, що протягом останнього року активізувався процес щодо підписання договорів про розподіл продукції у сфері видобутку сланцевого газу. Так, на початку року між компаніями Shell, ТОВ «Надра Юзівська» і урядом України було підписано угоду про розподіл продукції (а у вересні ще й операційну угоду) для роботи на Юзівському родовищі. 5 листопада 2013 було підписано угоду про розподіл продукції на Олеській площі між державою Україна, компанією Chevron і ТОВ «Надра Олеська». Таким чином, незважаючи на палкі дискусії щодо розвідки сланцевого газу, Україна усвідомлює важливість розробки альтернативних видів палива.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати