10 грудня 2013, 17:01

Нормативне регулювання енергетичного сектору в Україні

Що варто брати до уваги юристам при роботі з енергетичним бізнесом

Опубліковано в №50 (392)

Ніша енергетичного бізнесу в Україні заповнюється з року в рік. Відповідно, юристам додається роботи із цим сектором господарювання. Тож окремі питання нормативно­правового регулювання енергетики потребують постійного оновлення.

З огляду на особливості правового регулювання, зазвичай підприємці, розпочинаючи діяльність у новому секторі, одразу ж моніторять ситуацію, що складається у сфері його оподаткування.

Якщо ж говорити про енергетичний сектор, в якому дедалі більшого розвитку набувають підприємства, які працюють з відновлюваними джерелами енергії (далі – ВДЕ), варто зазначити, що податок на земельні ділянки, надані для розміщення об’єктів, які виробляють електричну енергію з ВДЕ, стягується у розмірі 25% від встановленого податку.

Електроенергія, вироблена з відновлюваних джерел, звільняється від сплати збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію.

До 1 січня 2020 року звільняються від оподаткування:

– прибуток виробників біопалива, отриманий від його продажу;

– прибуток підприємств, отриманий від діяльності з одночасного виробництва електричної і теплової енергії та / або виробництва теплової енергії з використанням біологічних видів палива;

– прибуток виробників техніки та обладнання для виготовлення та реконструкції технічних і транспортних засобів, у тому числі самохідних сільськогосподарських машин та енергетичних установок, що споживають біологічні види палива, одержаний від продажу зазначеної техніки та обладнання, які були вироблені на території України;

– прибуток підприємств, отриманий від господарської діяльності з видобування та використання газу (метану) вугільних родовищ.

Строком на 10 років, починаючи з 1 січня 2011 року, звільняється від оподаткування прибуток підприємств галузі електроенергетики від продажу електричної енергії, виробленої виключно з відновлюваних джерел енергії.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати