18 березня 2014, 11:28

Відступлення права вимоги як підстава заміни сторони виконавчого провадження

Теорія і практика

Опубліковано в №12 (406)

Денис Крутенко

Чинне законодавство не надає стягувачеві права уступити виконання судового рішення певній особі

Денис Крутенко «ЮСТ Україна, ЮФ» Юрист

Судова практика відносно можливості заміни сторони виконавчого провадження шляхом відступлення права вимоги за останній час зазнала еволюційних змін насамперед завдяки новому теоретичному переосмисленню поняття «правонаступництво», що є основною підставою для заміни сторони на стадії виконання судового рішення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Раніше позиція судів ґрунтувалася на тому, що заміна сторони у виконавчому провадженні може відбуватися лише в рамках процесуального правонаступництва, яке виникає у чітко передбачених законом випадках (реорганізації підприємства, спадкування).

У справах про заміну сторони виконавчого провадження суди виходили з того, що чинне законодавство не надає стягувачеві права уступити виконання судового рішення певній особі, оскільки первісні права виникли в нього внаслідок укладення певного правочину, однак після ухвалення рішення суду, права і обов’язки, які отримують сторони, набувають не цивільно-правового, а публічного характеру.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0