26 лютого 2019, 14:44

Банкрутство фізичної особи: навіщо і для кого?

Опубліковано в №9 (663)

Прийняття Кодексу України з процедур банкрутства привернуло увагу юридичної спільноти до проблем, пов'язаних з цією сферою юридичної практики. Як не дивно, найбільш обговорюване питання — це процедура банкрутства фізичної особи (та фізичної особи‑підприємця) за новим Кодексом, яка є найпомітнішою новелою цього документа.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Якщо дослідити чинне законодавство і практику врегулювання проблемних заборгованостей, то можна з'ясувати, що за наявності у сторін бажання, існує достатньо широкий інструментарій для реструктуризації та погашення проблемної заборгованості без застосування процедури банкрутства. Окрім того, виконавче провадження надає стягувачу можливості погасити борги за рішенням суду в примусовому порядку, в тому числі шляхом продажу майна боржника‑фізичної особи.

Водночас, якщо поглянути на процедуру банкрутства, яка передбачається новим Кодексом, можна дійти висновку, що процедури реструктуризації заборгованості (а‑ля санація у юридичних осіб) та погашення боргів (а‑ля ліквідація у юридичних осіб) не пропонують кардинально нових механізмів реструктуризації або погашення боргу, які неможливо було б застосувати поза процедурою банкрутства.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати