27 серпня 2019, 14:50

Вимога до замовника: коли та як застосовувати

Опубліковано в №35 (689)

Ольга Данилюк
Ольга Данилюк юрист торговельного майданчика Zakupki.Prom.ua

Достатньо часто в електронних публічних закупівлях учасники плутають вимогу та скаргу. Вони вважають, що обидва інструменти можуть вплинути на результати тендера та рішення замовника. Однак це не так. Між скаргою та вимогою є три ключові відмінності.

По‑перше, вартість подання. Вимога — безкоштовна, а за скаргу потрібно попередньо сплатити кошти в держбюджет. По‑друге, адресат. Вимогу розглядає замовник, скаргу — Антимонопольний комітет України (далі — АМКУ). По‑третє, можливість призупинення закупівлі. Вимога жодним чином не блокує подальші дії замовника, тоді як укладати договір під час оскарження забороняється (ч. 7 ст. 18 ЗУ «Про публічні закупівлі»).

Проте є випадки, коли вимога може бути дієвим інструментом для захисту своїх прав. Коли ж її використовувати?

У закупівлях є дві ситуації, коли необхідно подавати звернення. Перша — замовник відхилив пропозицію постачальника, але аргументація здається постачальнику недостатньою. У такому випадку учасник (згідно з ч. 3 ст. 30) може звернутися до організатора тендера за додатковими роз'ясненнями. Отримана інформація не впливає на рішення замовника, але у разі потреби стане додатковим аргументом для оскарження в АМКУ. На це учасник має 10 днів з моменту обрання переможця тендера.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати