16 July 2019, 17:10

Workshop АПУ: 10 важливих soft skills для юристів

Опубліковано в №30-31 (684-685)

Матеріал підготувала Юлія Гончаренко, контент-менеджерка АПУ

Сучасний бізнес і жорстка конкурентна боротьба на юридичному ринку диктують юристам свої правила. Від них очікують не тільки знання законодавства, але й вміння вибудовувати ефективну комунікацію, управління проектами та командами, власним часом та емоціями, навичок публічного виступу та переконливої аргументації, мотивування та вміння вести за собою. Всі ці навички називають англомовним терміном «soft skills». Їх розвиток актуальний для правників усієї світової спільноти.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


44

В АПУ юристи — члени однієї команди, які разом вдосконалюють юридичну професію. З метою реалізації цього проекту була зібрана команда з бізнес-коучів та експертів, щоб прокачати навички учасників за допомогою синергії юриспруденції та психології. Ми поспілкувалися з координаторкою проекту Марією Копицею, яка розповіла нам про те, як він створювався, чому це важливо та чого очікувати далі.

— Як виникла ідея? В чому основна «фішка» проекту?

— Не секрет, що для кар'єрного росту юриста розвиток soft skills відіграє важливу, якщо не головну роль. АПУ завжди була ресурсом експертної правничої думки, але з'явилася потреба у тренінгах з особистого розвитку. Ми постійно тримаємо тісний контакт з нашими членами, тому намагаємося бути для них актуальними.

— На кого був розрахований проект?

— Цей курс був створений як для юристів, так і для будь-кого, хто зацікавлений у прогресивному розвитку.

— Хто викладав? Чому та як були обрані саме ці люди?

— Спочатку ми обрали 10 найважливіших тем: networking, самопрезентація, взаємодія із ЗМІ, створення власної репутації, ефективні переговори, розвиток критичного мислення тощо. Цікаво, що жоден з тренерів не є юристом, але деякі з них працюють в юридичних компаніях. Обирати довго не довелося, адже ми запросили найкращих зі своєї сфери. Наприклад, я не знаю, хто краще ніж Наталія Адаменко може навчити ділового етикету та правилам першого враження.

— Що особисто Вам надало застосування soft skills?

— Особисто для мене пріоритетним є розвиток критичного мислення, тренінг з його розвитку відбувся останнім. Ця універсальна навичка є певним фільтром між тобою та інформацією навколо, який надає можливість «читати між рядків». Коли я навчалася в США, нам окремо викладали курс критичного мислення, який вважався навіть важливішим ніж макроекономіка, адже на нього виділяли більше годин.

— Чи плануєте Ви проекти в майбутньому? Hard skills? Чого очікувати?

— АПУ є і завжди буде ресурсом hard skills. Ми успішно завершили перший курс тренінгів та готові рухатися далі! Фідбек від учасників надав розуміння нагальних потреб юристів. SOFT SKILLS WORKSHOP буде продовжуватися. Наразі ми вже ведемо перемовини з кращими коучами України з щастя, робочої етики, teem building та time management. Можливо, будемо продовжувати тренінг з критичного мислення.

В новому сезоні SOFT SKILLS очікуйте на нові обличчя та драйвові тренінги, які заряджають і дають поштовх до нового! Тож до зустрічі! Отже, до вашої уваги ТОП‑10 soft skills, які прокачували на першому етапі проекту.

Далі буде, тож стежте за нашими анонсами!

 

Коментарі:

Нетворкінг

Ірина Химчак Ірина Химчак, провідна маркетологиня, співзасновниця комунікаційної та маркетингової групи BeCentriс, радниця з питань комунікацій Асоціації правників України, розповіла про правила нетворкінгу та в чому полягає його нагальна потреба:

«Контакти самі до вас не прийдуть, навіть якщо цим займається секретар, маркетолог чи піар-менеджер. Це потрібно вам, а не комусь іншому! Як у рекламі: чим ширше запит — тим більше грошей».

 

 

Етикет

Наталія Адаменко Про правила ділового етикету та правильного їх застосування за будь-яких умов розповіла експертка з етикету та дипломатичного протоколу, професійна бізнес-тренерка, Президентка E>queBe School, Посолка Миру Міжнародної федерації світу, Наталія Адаменко:

«Правила поведінки — це правила гри під назвою «життя». Перемагає той, хто краще знає правила. Водночас етикет — це не кодекс норм і правил, це внутрішній стан. Навіть коли ви перебуваєте наодинці з собою, потрібно поводитися так, ніби за вами хтось спостерігає».

 

Self-branding

Вікторія Єсауленко Стратегіям лідерства та правилам побудови іміджу, бренду та репутації навчила Вікторія Єсауленко, маркетинг-директорка ЮФ Asters, сертифікована бізнес-тренерка, членкиня Спілки журналістів України, Колумніста Forbes Women Ukraine:

«Ви повинні відрізнятися, до того ж відрізнятися настільки, щоб ваше візуальне та звукове оформлення, оточення та наповнення створили платформу бренду, щоб у кожній точці дотику з цільовою аудиторією створювався і підтримувався неповторний, властивий лише вам образ».

 

Емоційний інтелект та стресостійкість

Ольга Назарук Знаходити шлях виходу зі стресових ситуацій навчила Ольга Назарук, психологиня і сертифікована бізнес-тренерка:

«Інколи ми не можемо керувати певними життєвими обставинами, а щоб їх змінити, потрібно змінити своє сприйняття ситуації та ставлення до неї».

 

 

 

Юрист vs Медіа — правила поведінки

Володимир Бойко Про правила виживання юриста в медіа джунглях розповів Володимир Бойко, голова департаменту комунікацій ARIO LAW FIRM, журналіст, телеведучий:

«Є практика, коли замість партнера матеріали пише персонал, тому бережіться звинувачень у плагіаті. Це має бути ваш особистий продукт. Якщо небажаний інцидент у фірмі став відомий суспільству — обов'язково повідомте позицію компанії».

 

 

 

Мистецтво публічного виступу

Павло Богдан Павло Богдан, бізнес-тренер, заслужений журналіст України, старший викладач Київського Національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого, прокачав вміння проводити насправді ефективні переговори:

«Навіть великий за обсягом текст чи промову можна виголосити лише кількома ключовими словами. Головне — правильно їх визначити та розташувати в логічній послідовності. Маючи таку своєрідну дорожню карту, можна сміливо звертатися до будь-якої аудиторії».

 

Детекція брехні

Валерій Кіпішінов Надав інструменти діагностування обману та навчив практичного застосування алгоритмів визначення брехні Валерій Кіпішінов, поліграфолог, експерт:

«Спочатку ви маєте зрозуміти поведінкову константу співрозмовника, після чого виявляйте відхилення від цієї константи! Найнадійніший спосіб виявлення обману — одночасний аналіз мови тіла, змісту мови, якості голосу та різних мікросигналів».

 

 

 

Гнучкість та адаптивність

Лідія Гудир-Порицька Сертифікована коуч-консультантка, авторка і ведуча розвиваючих онлайн-програм Лідія Гудир-Порицька про тренінг «WORK&LIFEBALANCE»:

«Моєю метою було надання людям безпосереднього тілесного досвіду проживання певних станів, емоцій та бажань задля глибокого усвідомлення та поєднання зі своїми цінностями. Для когось було важливо усвідомити, що вони обрали правильний шлях розвитку».

 

 

Критичне мислення

Олена Пометун Про те, як розвивати одну з найзатребуваніших у 2020 р. компетенцій, розповіла Олена Пометун, професорка, дослідниця, авторка книжок з питань розвитку критичного мислення, тренерка міжнародних освітніх програм:

«Наше мислення є асоціативним. З психологічної позиції, міцнішими та осмисленішими вважаються ті знання, які ми отримуємо в контексті вже відомого, засвоєного. Водночас інформація швидко втрачається, якщо її запропонувати без контексту або без зв'язку з вже наявними знаннями».

 

 

Особистісні риси vs кар'єра

Юлія Патій Юлія Патій, CEO AO AVERLEX, розкрила секрети досягнення кар'єрного успіху в синтезі з безперервним особистим розвитком та розповіла про успішний менеджмент в юридичній професії:

«Чітке уявлення свого завдання, мрії та мети допоможе вам стати одним із найуспішніших людей у світі. Для того щоб увійти в 1%, вам потрібно записати у свій список щоденних справ конкретні дії, які допоможуть досягти своєї мети».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати