17 October 2023, 17:19

5 головних висновків з опитування партнерів та адвокатів із кримінального права та процесу

Ірина Нікітіна
Ірина Нікітіна стратегічна радниця юридичних партнерств, дослідниця та ідеологиня LegalTalents.Report
Тетяна Бенько
Тетяна Бенько партнерка Legal Marketing Solutions, дослідниця та ідеологиня LegalTalents.Report

У період з 25 вересня по 10 жовтня 2023 року було проведено опитування партнерів юридичних фірм та адвокатів адвокатських об'єднань, які практикують у галузі кримінального права та процесу (КПП). 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Взяли участь в опитуванні 316 партнерів — керівники практики та адвокати, які практикують у сфері КПП. Серед них:

- у складі фірм та адвокатських об'єднань — 56%, соло-адвокати — 44%;

- фірми та практики за кількістю: до 10 адвокатів та помічників адвокатів — 49%; 11-20 адвокатів та помічників адвокатів — 25%, 21+ адвокатів та помічників адвокатів — 26%;

- працюють на ринку: до 3-х років — 7%, 4-7 років — 35%, 8+ років — 58%;

- чоловіків — 75%, жінок — 25%.

1. Зростання попиту на послуги у галузі КПП відмічають 84% респонденти. У середньому зростання на попит становить 80% — рівною мірою як у своїй фірмі/практиці, так і у конкурентів. Водночас 61% вважають, що це зростання є довгостроковим та протримається 4-5 років.

2. Майже половина (45%) респондентів відзначили зростання доходу практики КПП у два рази та більше. Водночас, на думку партнерів та адвокатів-учасників дослідження, дохід практики в середньому по ринку зріс на 80% за останні 12 місяців.

3. Найбільш дохідними є послуги у сфері економічних злочинів, а найменш дохідними — послуги у сфері корпоративної безпеки.

4. На тлі зростання попиту та доходу зросла кількість юристів практики, але лише на 24% у середньому по ринку. Учасники дослідження зазначили, що закривати вакансії на юристів у цій сфері їм складно (55%), а 6% — надзвичайно складно. Зокрема, 40% респондентів закривають вакансію протягом місяця, 21% — до двох місяців, 17% — 3-4 місяці. Водночас лише кожен десятий може закрити вакансію протягом одного-двох тижнів.

5. Дослідження виявило, що на ринку відсутня єдина думка щодо прийнятного рівня винагороди юристів цієї практики. Також не існує загальноприйнятого підходу щодо додаткової винагороди (бонуси, премії). Більшість гравців ринку погоджуються, що такі додаткові виплати мають існувати (лише 14% респондентів зазначили, що не виплачують бонусів та премій). Водночас майже кожен третій (30%) зізнався, що додаткові виплати є, але вони безсистемні.

Більш детальна аналітика та огляд будуть у спецвипуску ЮГ «Кримінальне право та процес», який вийде 17 листопада 2023 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати