07 вересня 2015, 16:21

Розпізнати контрафакт

Опубліковано в №35-36 (481-482)

Анна Трішичева
Анна Трішичева журналіст, спеціально для «Юридичної Газети»

На сьогодні в Україні одним із найпроблемніших питань залишається питання боротьби з виробництвом, розповсюдженням та імпортуванням контрафактної продукції. За останніми оприлюдненими даними ООН, обіг контрафактних товарів у світі оцінюється в 250 млрд. дол. на рік. Підробляють майже всі товари загального вжитку, а підробки продаються ледь не в усіх країнах світу. Це дуже вигідний бізнес, який є лише тому, що правопорушники спираються на незмінно високий попит на дешеві товари за низьких витрат на їхнє виготовлення й розповсюдження і не бояться жорсткого покарання за цей вид злочину. Виробництво, поширення і придбання підробок сприяють фінансуванню організованих злочинних груп, шкодять здоров’ю та безпеці самих споживачів, а також збільшують екологічні проблеми. І вирішити ці проблеми, а точніше недопустити їх можна тільки одним шляхом – позбавити виробників контрафактної продукції джерел доходу, тобто перестати купувати підробки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


З цією метою у Києві в парку ім. Тараса Шевченка 3 вересня був проведений черговий соціальний захід «Я купую справжнє! Я не купую підробок!». У межах просвітницької кампанії «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні» акція була організована Українським альянсом у боротьбі з підробками та піратством та Київською міською державною адміністрацією.

пах1

Відкриваючи захід, президент УАПП Антоніна Пахаренко-Андерсон наголосила, що для подолання проблеми підробок необхідно консолідованими зусиллями правоохоронних, митних, судових органів та правовласників ліквідовувати незаконні виробництва, відстежувати ланцюги поставок, удосконалювати систему судового переслідування і ліквідації незаконних мереж розповсюдження контрафакту та проводити регулярні просвітницькі заходи серед споживачів, розповідаючи їм про небезпеку придбання фальсифікату.

«На жаль, більшість із нас не часто замислюється над етичністю придбання підробок, зізнаючись, що хоч раз у житті, але купували дешеву підробку: іноді — через незнання, іноді — з метою економії. Відомо, що попит породжує пропозицію, тому боротись із цим явищем слід, починаючи з себе. Кожен має пам’ятати, що купуючи підробку, ми не тільки отримуємо продукцію сумнівного походження і якості, але й особисто підтримуємо організовану злочинність», – констатувала пані Пахаренко-Андерсон.

До вітального слова також долучився директор Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Максим Кузьменко. За його словами, боротьба з піратством та контрафактною продукцією є дуже актуальною для столиці, і Київська міська державна адміністрація переймається цією проблемою: «Держава та наше місто втрачає величезні кошти від піратства. Люди купують неякісну продукцію, що може зашкодити їхньому здоров’ю та життю. Ці речі допустити не можна. Таких заходів має проходити більше, тому що інформаційна та просвітницька діяльність є надзвичайно важливою в цій справі».

Олена Мініч, директор департаменту розвитку інновацій та інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі, зазначила, що Мінекономрозвитку нещодавно анонсувало повномасштабну реформу інтелектуальної власності. «Як ви знаєте, захист приватної власності є одним із базових принципів розвитку економіки, а інтелектуальної приватної власності – тим більше. Тому завдання держави – створити всі умови для охорони та захисту прав. Тому п’ять основних напрямів реформи, анонсованої нами, так і структуровані. Перше завдання – це охорона. Ми спільно з Державною службою інтелектуальної власності працюємо на законодавчому рівні. На сьогодні є 5 основних законопроектів з цього питання, які найближчим часом будуть внесені до Верховної Ради», – повідомила пані Мініч.

Також у межах проведення просвітницької акції учасники дізнались про проблему виробництва та споживання підробок, шляхи її розв’язання, ознайомились із експонатами Музею підробок УАПП, який був розгорнутий на основній алеї парку. Студенти, кияни та гості столиці мали змогу оглянути, потримати в руках запропоновані зразки підробок, порівняти їх з оригінальними речами. Одяг, взуття, іграшки, різноманітні аксесуари, цигарки, леза для гоління, агрохімічні та хімічні засоби – всі ці речі та товари є дуже необхідними для повсякденного життя людини. Але як не потрапити в пастку і не купити неякісну контрафакту продукцію? Відповіді на всі питання, що цікавили відвідувачів акції, надали експерти УАПП.

пах2

Кожному учаснику заходу було запропоновано взяти участь в анкетному опитуванні – відповісти, чи доводилось їм колись купувати підроблені товари; якщо так, то з яких причин?

Щоб споживач краще зрозумів всю шкоду від придбання контрафактних товарів, організатори акції провели майстер-клас з графіті на тему боротьби з підробками – кожен охочий міг візуалізувати своє бачення шкоди від підробок.

пах3

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати