«Юридична Газета» другий рік поспіль проводить рейтингове дослідження вітчизняного ринку юридичних послуг. Цьогорічне дослідження охоплює не лише беззаперечних лідерів, а й загалом увесь ринок, оскільки в ньому представлені всі компанії, які заповнили анкети. У зв’язку з тим, що одним із принципів дослідження «Юридичної Газети» є добровільність участі, Оргкомітет рейтингував лише ті юридичні компанії, які надали анкети учасників.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
За результатами аналізу було сформовано такі номінаційні списки:
- «Лідери ринку. ТОП-50 юридичних компаній України – 2017», в якому визначено 50 найкращих компаній.
- «Рейтинг юридичних компаній України – 2017. Group#2», де ми відзначили всі компанії, які надали анкети, були допущені до ранжування та мали достатні показники для релевантного аналізу.
- «Лідери практик 2017» – дослідження за окремими напрямками юридичної практики, де в кожній із запропонованих в анкеті практик визначалися найкращі представники юридичного бізнесу.
- «Лідери практик 2017. Group#2» – дослідження за окремими напрямками юридичної практики, що були представлені в рейтингу Group#2. Ці компанії були проранжовані відповідно до поданих кейсів (угод/судових спорів).
Методологія
Основні критерії ранжування компаній:
- Показник доходу компанії за досліджуваний період (який є не лише показником успішності компаній, а й одним із найважливіших критеріїв успішності будь-якого суб’єкта господарювання) та показник ефективності компанії (обчислюється за формулою співвідношення доходу до загальної кількості юристів компанії; засвідчує проефективність менеджменту, високий професійний рівень співробітників та роботу команди загалом).
У процесі дослідження редакція керувалася тим принципом, що фінансові й статистичні дані, надані компаніями, є достовірними. У випадках, коли компанії не надавали повну необхідну для аналізу інформацію, Оргкомітет дослідження самостійно здійснював експертну оцінку та визначав показник з відкритих баз даних та іншої інформації, отриманої з відкритих джерел, користуючись методом аналогії та порівняння даних. Якщо в результаті роботи Оргкомітет виявляв неточності чи розбіжності, він звертався до респондента за додатковими роз’ясненнями даних, вказаних в анкеті.
- Результат, отриманий компанією в рейтингу «Лідери практик».
- Репутаційна складова у процесі дослідження забезпечувалася голосуванням колег з ринку. Юридичні компанії мали змогу в анкеті стати експертами та визначити компанії з найвищою професійною репутацією у запропонованих практиках.
На думку редакції, дотримання балансу між репутаційними та фінансовими критеріями ранжування забезпечує об’єктивність підходу до оцінки, враховуючи запити реального сектору економіки. Додатковим критеріями, які мали вплив на підсумковий бал, були позиції компаній в інших авторитетних міжнародних рейтингах. Кожен із зазначених критеріїв має визначену шкалу балів.
Для отримання додаткових даних та перевірки достовірності поданої інформації Оргкомітет дослідження користувався бізнес-пошуковою cистемою YouControl.
(для перегляду натисніть на зображення)