18 червня 2013, 17:22

Становище на ринку контрафактної та піратської продукції

Результати обговорення на міжнародному форумі

Опубліковано в №25 (367)

Залишається проблемою ставлення китайської влади до розвитку виробництва контрафактної продукції

Рон Девідс Директор із захисту брендів компанії Qualcomm Incorporated, США

Не можна не згадати Китай як світовий центр виробництва контрафактної продукції. Дійсно, продукція, що виробляється в Китаї, поширюється чи не в кожну країну світу і стає проблемою не тільки на рівні економіки та політики, але й на суспільному рівні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


За нашими дослідженнями, 80% продукції, що виготовлена в Китаї, йде на експорт, і лише 20% залишається на внутрішніх китайських ринках.

Проблемою є й те, що китайський уряд вбачає у виробництві контрафактної продукції негативу. У результаті в китайському законодавстві не відбувається кардинальних змін у сфері боротьби з виробництвом неякісної продукції.

Проте до боротьби з китайським виробництвом долучився бізнес. Тобто великі компанії, продукція яких підробляється на китайських підприємствах, встановлюють власні правила торгівлі та виробництва товарів. Дедалі частіше компанії зі світовими брендами об’єднуються для боротьби з контрафактною продукцією. Як приклад можна навести організацію QBPC (Quality brands protection committee) – Китайську асоціацію підприємств з іноземними інвестиціями, робота якої спрямована на співпрацю з китайськими центральними, місцевими органами влади та бізнесом для напрацювання позитивних показників у захисті прав інтелектуальної власності.

У результаті діяльності бізнес­асоціацій відбулося скорочення контрафактних виробництв за останні 10 років. Та все ж залишається проблемою ставлення китайської влади до розвитку виробництва контрафактної продукції.

0
0