21 травня 2013, 12:43

Патентні претензії на території України

Обґрунтованість та необґрунтованість

Опубліковано в №21 (363)

Олексій Волохов

Значна кількість патентних спорів проходить усі судові інстанції

Олексій Волохов «SLA Attorneys, AO» Партнер

Відповідно до ст. 462 ЦК України набуття права інтелектуальної власності на винахід, корисну модель, промисловий зразок засвідчується патентом. Отримання патенту, за умов проведення визначених законом процедур експертизи заявки, сплати державного мита та річних зборів за підтримання чинності патенту, на практиці не попереджує порушення майнових прав патентовласника.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Різні умови патентоспроможності для винаходу (корисної моделі, промислового зразка), поряд із недосконалістю науково-технічної експертизи заявок, встановлення заявниками занадто широких чи вузьких ознак формули винаходу (корисної моделі, промислового зразка) призводить до того, що патент може бути видано на раніше запатентований продукт або технологію. Це особливо стосується отримання патентів на корисні моделі та промислові зразки, які часто проходять лише формальну експертизу у Державній службі інтелектуальної власності. Фактично такі патенти видаються «під відповідальність» заявника, тобто до моменту визнання патенту недійсним у судовому порядку. При цьому розгляд справ про визнання патенту недійсним може перерости у тривалий судовий спір.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0