17 грудня 2013, 14:22

Наша компанія розвиває культуру інтелектуальної власності

Опубліковано в №51-52 (393-394)

Марія Ортинська
Марія Ортинська «IPStyle, ПЮК» директор, патентний повірений України

Упродовж багатьох років чимало українських компаній не приділяли належної уваги захисту прав інтелектуальної власності, що було пов’язано з різними причинами – від незнання й нерозуміння важливості інтелектуальної власності до втрати довіри до української судової системи. Наша компанія не тільки надає послуги в цій сфері, а й розвиває культуру інтелектуальної власності – проводить чимало освітніх та просвітницьких заходів, що з кожним роком дає своє плоди.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Поряд з усвідомленням важливості захисту прав інтелектуальної власності серед бізнесу з’явилась і певна група людей, які почали реєструвати на своє ім’я чужі торговельні марки, патентувати промислові зразки чи корисні моделі, винахідниками яких насправді вони не є. Тобто можна зробити висновок, що в Україні зародився новий вид бізнесу – патентний рекет, який здійснюють патентні тролі – особи, які реєструють на своє ім’я об’єкти права інтелектуальної власності з метою подальшого зловживання правами. Масла у вогонь підливають положення митного законодавства, яке дозволяє вносити, наприклад, промислові зразки до митного реєстру об’єктів інтелектуальної власності. Так, наприклад, у 2013 році однією компанії запатентовано понад 160 промислових зразків в автомобільній галузі – диски колісні, диски зчеплення, паливні насоси. Уявіть, що таким чином ринок імпорту в Україну автозапчастин може залежати від цієї компанії.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати