Судова влада в Україні покликана відігравати важливу роль у розбудові демократичної та правової держави, бути міцним гарантом дієвого і своєчасного захисту прав і свобод громадян.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Основними завданнями адміністративного судочинства є:
– поперше, ефективний судовий захист прав людини від порушень з боку органів державної влади, місцевого самоврядування, забезпечення верховенства права і права кожного на справедливий судовий розгляд;
– подруге, збільшення довіри до суду і доступність правосуддя.
Забезпечення виконання завдань, покладених на адміністративне судочинство, неможливе без проведення в Україні комплексної судовоправової реформи, ключовою складовою якої є реформування процесуального законодавства.
На цей час актуальним є питання єдності судової практики.
Проте відсутність чіткості конституційного визначення функцій Верховного Суду України щодо забезпечення єдності судової практики породжує певні складності.
Так, у Конституції України визначено, що Верховний Суд України є найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції (ст. 125). Але призначення цього суду, а також його повноваження для досягнення мети, яка випливає з цього призначення, не наведено.
Вважаю, що насамперед у Конституції має бути чітко зазначено, що основним призначенням Верховного Суду України є забезпечення однакового застосування законодавства (як матеріального, так і процесуального) всіма судами держави. Одночасно мали б бути чітко прописані принаймні основні повноваження Верховного Суду, які дали б змогу спрямовувати правозастосовну діяльність судів в єдине русло.