12 лютого 2013, 11:19

«Білі плями» чинного законодавства про іпотеку

Актуальні аспекти судової практики з розгляду іпотечних спорів

Опубліковано в №07 (349)

Протягом останніх років іпотечне кредитування набуло значного поширення в Україні, оскільки за надвисоких цін та низьких заробітних плат іпотека є чи не єдиним способом придбати собі у власність квартиру в новобудові. Однак висока ліквідність будь-якої послуги рано чи пізно призводить до суперечок між тими, хто таку послугу пропонує, і тими, хто її споживає. Не стало винятком у цьому й іпотечне кредитування. У цій статті ми розглянемо останні тенденції у судовій практиці та проаналізуємо актуальні проблеми застосування правових норм щодо іпотечного кредитування.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Правовою природою цього виду забезпечення є те, що, отримуючи кредитні кошти та право володіти і користуватися (наприклад, квартирою у новобудові), боржник до погашення кредиту не має права самовільно розпоряджатися таким майном без згоди банківської установи. При цьому іпотекодержатель у разі прострочення боржником виконання зобов’язань має право звернути стягнення на предмет іпотеки в досудовому, а точніше – позасудовому порядку.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати