18 червня 2013, 14:37

Здійснення угод M&A у сучасній Україні

Практичні проблеми

Опубліковано в №25 (367)

Віктор Мороз

Поширеними є ризики, пов’язані з формуванням органів управління компанії

Віктор Мороз «ВікторіАл, Правова гільдія» Керуючий партнер

Оскільки угоди злиття та поглинання є комплексним багатостадійним і багатофакторним процесом, безсумнівно, під час їх структурування,  укладення та виконання виникає значна кількість проблем і ризиків.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Безумовно, найважливішими ризиками при угодах M&A є відсутність прозорості та перешкоди з боку чинного законодавства України, зокрема вимоги щодо персонального повідомлення учасників підприємств, що об’єднуються.

Можливі ризики, пов’язані із заснуванням компанії, що придбавається, зумовлені дефектами установчих документів такої компанії, несплатою її учасниками внесків до статутного капіталу, проблемами з випусками акцій для акціонерних товариств, процедурою реорганізації, якщо компанія створювалася в результаті такої. Крім того, поширеними є ризики, пов’язані з формуванням органів управління компанії, а саме призначення та звільнення з посади директора, голови та членів правління, голови і членів наглядової ради, голови та членів ревізійної комісії з порушеннями норм чинного законодавства, які можуть ставити під сумнів правомірність прийняття рішень цими органами управління. Іноді трапляються ризики, пов’язані з подачею звітності компанії до різних уповноважених державних органів, зокрема, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Держфінпослуг, ліцензійних органів, податкових органів тощо.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0