09 квітня 2013, 12:28

Сільськогосподарська кооперація під питанням

Буде чи ні?

Опубліковано в №15 (357)

Наприкінці минулого року народні депутати прийняли нову редакцію Закону України «Про сільськогосподарську кооперацію» (далі – Закон), і вже 19 січня 2013 року документ набрав чинності. Очікується, що Закон у сучасному вигляді надасть друге дихання кооперативному руху на селі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Питання реалізації цього документа було обговорено на засіданні Національного прес-клубі з аграрних питань, який здійснює просвітницьку програму «Моя земля – моє право».

Розпочався захід виступом Людмили Ставничої, директора департаменту науково-просвітнього забезпечення та розвитку сільських територій. Доповідачка наголосила, що на виконання Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження економічних реформ Міністерством аграрної політики спільно з науковцями, міжнародними експертами був розроблений Закон України «Про сільськогосподарську кооперацію». Реалізація норм документа допомагатиме економічному розвитку виробників с/г продукції, стимулюватиме їх до об’єднання в кооперативи і створить сприятливе економічне середовище для діяльності с/г виробників, фермерів і позитивно вплине на піднесення соціальної сфери села.

Підтримка створення та діяльності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на сьогодні для Мінагрополітики є одним з пріоритетних напрямів його діяльності. Протягом 2012 року число сільгоспкооперативів, утворених на території України, збільшилося на 111 і на сьогодні становить 855 кооперативів.

Завдяки створенню таких формувань з’явилися нові робочі місця, об’єднавши в собі 25,5 тис. працівників. С/г кооперативи торік сплатили податки та збори на суму 7,8 млнгрн, надали послуги на суму понад 65 млнгрн, реалізували понад 60 тис. тонн молока, 16 тис. тонн зерна, 9 тис. тонн плодоовочевої продукції.

З метою визначення стану с/г територій та створення сільськогосподарської обслуговуючої кооперації Міністерством аграрної політики організовано та проведено опитування голів сільських та селищних рад, у якому загалом взяли участь більш ніж 10 тисяч осіб. Результати опитування свідчать, що понад 9000 сільських і селищних рад, тобто 83,4% респондентів, вважає перспективним створення с/г обслуговуючих кооперативів. Представники 2,5 тис. сільських та селищних рад упевнені, що кооперативи необхідні на їхній території для розвитку виробництва.

Загалом, на думку голів сільських і селищних рад, необхідно утворити понад 17 000 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Віддаючи перевагу створенню кооперативів, голови рад тим самим підтверджують, що саме кооперативні формування нададуть можливість включити вироблену фермерськими та селянськими господарствами продукцію в маркетинговий ланцюг, збільшити її додану вартість шляхом покращення первинної обробки та зберігання, підвищити безпечність і якість сільськогосподарської продукції.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати