08 вересня 2020, 16:58

Змінись чи помри: тотальний апгрейд

Ольга Лятіна
Ольга Лятіна «Pavlenko Legal Group» PR-директор

Господарюючи, криза робить дві діаметрально протилежні речі – стирає з обличчя або посилює становище на ринку. Яким шляхом піде ваша компанія, вирішувати саме вам. На жаль, відчуваючи близькість кризи, переважна більшість компаній обирають політику “мовчазного існування”. У таких випадках стратегія компанії ніби заморожується, всі активності відкладаються до кращих часів. Як демонструє практика, кращі часи доволі часто для таких компаній не настають – вони втрачають свою життєздатність. Таким чином, криза отримує сенс певної перевірки на витривалість, під час якої в кожного є чудова можливість проявити себе. Зберегти конкурентоспроможність та посилити позиції вдасться компанії, що здатна реалізовувати нестандартні рішення у складних умовах.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Локдаун суттєво вплинув на маркетинг та піар юридичних послуг, як і на кожного з нас. В той час, як хтось віддалено вивчав іноземні мови, фахові курси та відвідував віртуальні експозиції, хтось не міг зрушити з улюбленого дивану та використати раціонально час, що вивільнився. Така ж тенденція прослідковується і з юридичними брендами - криза стала часом нових можливостей не для всіх. Жорсткі правила гри лишили багатьох за бортом піар човна. Чому це сталося? Не переглянули довгострокову стратегію, не здійснили перерозподілу бюджету, не адаптували продукти до нинішніх умов… Існує дуже багато “не” – головним чином, в період кризи необхідно своєчасно адаптуватися до змін та посилити комунікації. Звісно, комунікативні стратегії також зазнають суттєвих змін: змінюються ключові комунікаційні повідомлення, інструменти та канали. Оскільки змінюється наш клієнт, перед ним постають нові виклики та проблеми. Для успішного бренду вкрай важливо змінюватися та розвиватися разом з клієнтом, навіть випереджаючи його на крок. Таке випередження інтерпретується як турбота та дбайливе ставлення до вашого клієнта, вияв того, що ви ціните його час. То ж курс на тотальний апгрейд – це єдиний шлях виживання в умовах кризових ситуацій.

Серйозною помилкою є скорочення бюджету на піар та маркетинг. Керівникам здається, що фірма може існувати без таких витрат, вони не є нагальними. Проте ваша цільова аудиторія нікуди не поділася, з нею треба спілкуватися - навіть більше, ніж звичайно, та на інші теми. Людина відчуває потяг купувати у будь-який час. Цей потяг має бути мотивованим, відповідати її потребам – і це вже ваша задача, як продати та що продати. В період кризи класична пряма реклама не працює, більше того, від неї треба відмовлятися і в звичайний час. В юридичному бізнесі керівне місце посідають комунікації – розгортайте свої комунікаційні стратегії, інтегруйте їх у рекламу та SMM.

Так, локдаун докорінно змінив наш патерн життя. Не буду зосереджуватися на аналізі всіх наслідків, які нам добре відомі. Проте варто відзначити такі позитивні аспекти, як потужна діджиталізація всіх процесів, формування правильної звички виявляти гнучкість та адаптивність. Наразі багато юрфірм усвідомили, наскільки важливо розвивати соціальні мережі. Не з позиції захоплення ринку та отримання нових клієнтів, а для пізнання власних клієнтів та їх вподобань, вибудовування міцних відносин з ними. Розумний SMM допоможе популяризувати бренд та завоювати клієнтську лояльність.

To-do list для піарника/маркетолога в нинішніх умовах – вести потужну комунікацію, поважати та турбуватися про свого клієнта, експериментувати з контентом. Змінюватися та ще раз змінюватися.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати