27 серпня 2013, 14:10

Засвідчення вірності копій скасовується?

Аналіз законопроекту № 3077 від 14.08.2013 р.

Опубліковано в №33-34 (375-376)

Кабінет Міністрів України планує відмінити процедуру нотаріального засвідчення копій. Як йдеться в законопроекті № 3077 від 14 серпня 2013 року (далі  – законопроект № 3077), засвідчення копій зможуть здійснювати посадовці органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій. Прийняття Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо засвідчення вірності копій (фотокопій) документів і виписок з них та справжності підпису на документах» дозволить не засвідчувати нотаріально копії близько 50 документів, які використовуються в цивільних і господарських відносинах. Зокрема, копії ліцензій, свідоцтва про смерть, копії розділового балансу, засновницьких та інших документів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Зміни неминучі

Варто відзначити, що прийняття документа передбачає внесення змін до низки законодавчих актів України.

Так, у статті 241 Кодексу законів про працю України слова «нотаріальним дорученням» пропонується замінити словом «довіреністю».

У Законі України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»: друге речення ч. 5 ст. 3 після слів «оригінал документа» доповнити словами «або посадовою особою органу ліцензування»; у ст. 15: друге речення ч. 24 після слів «оригінал документа» доповнити словами «або посадовою особою органу ліцензування»; у ч. 35 слова «нотаріально засвідчена копія ліцензії на відповідний вид діяльності, виданої заявнику» замінити словами «копія виданої заявнику ліцензії на відповідний вид діяльності, засвідчена нотаріально або посадовою особою органу ліцензування»; друге речення ч. 15 статті 18 після слів «оригінал документа» доповнити словами «або посадовою особою органу ліцензування».

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати