19 березня 2013, 10:26

Закон № 5212-VI полегшить життя регуляторам фінансових ринків

Із 51 виду повноважень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку залишається тільки 18 найменш важливих

Опубліковано в №12 (354)

Мар’яна Саєнко

Окремі позитивні аспекти не виправдовують повною мірою наявність вад нормопроектної техніки та колізійність змістовного наповнення

Мар’яна Саєнко «Asters, ЮФ» Юрист

Закон України від 06.09.2012 № 5212-VI «Про внесення змін до деяких законів України щодо актів регуляторів фондового ринку та ринку небанківських фінансових послуг» передбачає, що з 01.01.2013 року скасовується обов’язок НКЦПФР погоджувати з Державною службою України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва низку своїх нормативних актів, зокрема, які регулюють вимоги до процедури випуску цінних паперів, умови розміщення цінних паперів, критерії професійної діяльності на фондовому ринку, порядок складання та подання адміністративних даних професійних учасників та звітності емітентів тощо. Не заперечується при цьому факт того, що даний законодавчий акт спрямований саме на «виведення з-під дії ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» великого масиву нормативно-правових актів, які приймаються цим регулятором». У пояснювальній записці до законопроекту декларується, що це, власне, є основною метою його прийняття. Таке нововведення обґрунтовується необхідністю реалізації Програми економічних реформ на 2010–2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» та виконання пункту 3.13.1 Національного плану дій на 2011 рік щодо впровадження даної програми, затвердженого Указом Президента України від 27.04.11 № 504/2011. У зазначеному пункті 3.13.1, у свою чергу, прямо вказано, що непоширення положень ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» на більшість регуляторних актів регуляторів ринку небанківських фінансових послуг та фондового ринку здійснюється з метою «посилення інституціональної спроможності й операційної незалежності…» таких регуляторів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0