11 червня 2013, 10:09

Захист авторських і суміжних прав у мережі Інтернет

Розгляд законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет»

Опубліковано в №24 (366)

Законопроект пропонує досить ефективний засіб боротьби з піратством в Інтернеті

Антон Поликарпов «Arzinger» Старший юрист

Слід визнати, що станом на сьогодні особа, яка публікує певну інформацію в мережі Інтернет, несе достатньо значні ризики. Вони пов’язані насамперед з тим, що будь­хто, для кого Інтернет є засобом отримання інформації, може скопіювати твір автора та використати його на свою користь.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Для того щоб захистити права автора в Інтернет, існують загальні механізми, передбачені законодавством: звернення з претензією до порушника, а якщо останній таке порушення не припинить  – подання позову до суду.

Варто відзначити, що претензійний порядок вирішення спорів з інтелектуальної власності є достатньо ефективним механізмом, адже часто буває, що порушник може і не знати про своє порушення, а, дізнавшись про можливу відповідальність, воліє припинити його і не мати справ з правоохоронними органами та судами.

Проте якщо порушник діє свідомо і не припиняє порушення авторських прав у мережі Інтернет, на жаль, склалася практика, за якої автору доволі складно довести свою правоту та отримати справедливу винагороду в суді.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0