11 червня 2013, 10:09

Захист авторських і суміжних прав у мережі Інтернет

Розгляд законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет»

Опубліковано в №24 (366)

Визнання України піратом № 1 у світі, як повідомляли минулого тижня численні ЗМІ, спонукало чиновників до активних дій. Як результат уже 31 травня на сайті Міністерства освіти і науки України з’явився законопроект, що пропонує внесення змін до декількох законодавчих актів, які вважаються ключовими у правовому регулюванні права інтелектуальної власності.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Зокрема, виноситься на обговорення пропозиція змін до Закону України «Про авторське право та суміжні права», а саме до статті 52, що визначає способи цивільно­правового захисту авторського права та суміжних прав.

У разі виявлення порушення в мережі Інтернет, суб’єкт авторського права і (або) суміжних прав (далі – заявник), поряд з іншими способами захисту своїх прав, має право звернутися до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності (далі – Установа), із заявою щодо порушення авторського права і (або) суміжних прав.

При зверненні заявник подає такі документи:

1) заяву, у якій, зокрема, зазначаються: найменування та місцезнаходження (для заявника – юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові та місце проживання (для заявника – фізичної особи), електронна адреса заявника, дата звернення, суть виявленого порушення авторського права і (або) суміжних прав, дата виявлення такого порушення, найменування, поштова та електронна адреса суб’єкта господарювання, який надає послуги з розміщення і (або) технічного забезпечення функціонування сайту, на якому розміщені об’єкти авторського права і (або) суміжних прав (далі – сервісна служба);

2) документи, що свідчать про реєстрацію (утворення) юридичної особи, зокрема витяги з торговельного, банківського, судового або іншого реєстру, апостильовані або легалізовані в установленому порядку (для юридичної особи, створеної за законодавством іноземної держави);

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати