05 березня 2021, 13:47

Як записатись на вакцинацію проти COVID-19 і хто має пріоритет в черзі

Марія Музичка
Марія Музичка юристка Bihus.Info

В кінці лютого 2021 в Україні розпочався запис в чергу на вакцинацію від ковіду. Існує два способи це зробити: за допомогою Дії або через контакт-центр МОЗ. В чому різниця, як визначити свої шанси в черзі та які переваги дає сертифікат вакцинації (на прикладі інших країн) - читайте у матеріалі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Як записатись в чергу?

Отже, перший спосіб записатись в чергу - через застосунок Дія:

1. Щоб зареєструватися через смартфон, завантажте мобільний застосунок Дія 2.0 (для андроідів/для айфонів) та авторизуйтеся через BankID НБУ.

2. Зайдіть у розділ “Послуги” та оберіть “Запис до листа очікування вакцинації від COVID-19”.

3. Зазначте сферу діяльності.

4. Оберіть місто, в якому ви хочете вакцинуватися.

5. Перевірте свій номер телефону.

6. Очікуйте повідомлення про запрошення на вакцинацію.

Другий спосіб - через національний контакт-центр МОЗ.

1. Зателефонуйте на номер 0 800 60 20 19.

2. Надайте оператору свої дані: ідентифікаційний код або серію та номер паспорта.

3. Оберіть місце, в якому ви хочете вакцинуватися.

4. Очікуйте повідомлення про запрошення на вакцинацію.

Коли наступить моя черга?

Наразі лише формується список очікування на вакцинацію і точну дату ви дізнатись не зможете. Коли настане етап вакцинації групи, до якої ви належите, з вами зв’яжуться та запропонують обрати конкретну дату та час щеплення. Щоб зорієнтуватися по термінах, можна використати Калькулятор черги на вакцинацію в Україні. Цей калькулятор оцінює, де ви знаходитесь у черзі на отримання вакцини проти COVID в Україні.

Він базується на списку пріоритетів, закріпленим наказом МОЗу і передбачає, що першочергово будуть провакциновані наступні групи (у порядку пріоритетності доступу до вакцинації):

  • медичні працівники;
  • військовослужбовці, які беруть участь в Операції об'єднаних сил;
  • працівники соціальної сфери, включаючи соціальних працівників;
  • особи, які проживають у закладах (установах) з надання довгострокового догляду та підтримки та працівники таких закладів (установ);
  • люди похилого віку (60 років і старше), включаючи осіб із супутніми захворюваннями, які знаходяться у групі ризику;
  • працівники критично важливих структур державної безпеки, включаючи Державну службу України з надзвичайних ситуацій, Національну поліцію України, Національну гвардію України, Службу безпеки України, військовослужбовців Збройних Сил України, Міністерство внутрішніх справ України;
  • учителі та інші працівники сфери освіти;
  • дорослі (віком від 18 до 59 років) із супутніми захворюваннями, які знаходяться у групі ризику щодо розвитку ускладнень та настання смерті в зв'язку із захворюванням на коронавірусну хворобу COVID-19;
  • люди, які перебувають в місцях обмеження волі та/або слідчих ізоляторах та працівників місць обмеження волі та/або слідчих ізоляторів.

Чи маю я платити за вакцинацію?

Усі щеплення є добровільними й безоплатними.

Які переваги дає вакцинація?

Днями лідери країн Євросоюзу вирішили, що Європа може відкрити кордони за умови пред’явлення паспорту імунізації від COVID-19.

Який вигляд матимуть COVID-перепустки і які дані вноситимуть до цих паспортів, поки не зрозуміло, а роз’яснення обіцяють надати за три місяці.

В Україні ж, за словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, це може бути або довідка про вакцинацію як у формі №063, так і у вигляді міжнародного свідоцтва, яке може роздрукувати сімейний лікар і це визнаватимуть в ЄС. COVID-паспорти отримують ті, хто щепився вакциною, визнаною Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Чи буде COVID-паспорт безстроковим і що робити з тими, хто перехворів - поки невідомо.

Міжнародний досвід вакцинації

Цікавим є досвід вакцинації від коронавірусу в Ізраїлі.

22Там сертифікат вакцинації може отримати будь-яка людина, що отримала обидві дози вакцини через МОЗ Ізраїлю або будь-який інший акредитований сервіс вакцинації. Навіть якщо людина отримала щеплення у двох різних центрах вакцинації.

Сертифікат вважається дійсним через один тиждень після того, як особа отримала другу дозу. Термін дії спливає за шість місяців. Запис щодо вакцини може випускатися стільки разів, скільки забажає громадянин - але термін дії залишатиметься сталим. Сертифікат вакцинації - це особистий документ і якого не можна передавати іншій особі. Сертифікат дійсний лише за умови пред'явлення інших ідентифікаційний документів (I.D. card, паспорта, водійських прав).

Станом на сьогодні сертифікат вакцинації випускається лише через вебсайт Traffic Light або за допомогою інтерактивного голосового сервісу, або через Організацію медичного обслуговування (health maintenance organization). Невдовзі буде можливість подати заявку через гарячу лінію Міністерства охорони здоров'я.

В чому ж вигода таких паспортів?

Ходити до магазинів і до цього могли усі. Але ті, хто мають green pass (зелену перепустку) тепер мають бонуси у вигляді безперешкодного доступу до театрів, готелів, спортзалів та інших закладів дозвілля. Ось, наприклад, на пляжі є місця лише для тих, хто отримав щеплення.

 33

Крім того, після прибуття з інших країн з т.з. “Червоної зони”, людям не потрібно сидіти на карантині.

Першу дозу вакцини отримали вже більше половини населення, обидві дози - 36 %.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати