02 серпня 2013, 12:11

Як захищають свою власність у наш час

Щодо захисту активів бізнесом у світі

Опубліковано в №31-32 (373-374)

Питання захисту активів постає перед менеджментом компаній, власниками бізнесу або ж їх уповноваженими особами не часто. Проте, зважаючи на тенденції ведення бізнесу в Україні, все ж більша частина підприємців намагається убезпечити себе та свій бізнес від можливих ризиків.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Методи захисту сьогодні відрізняються від тих, що використовувалися у 90­ті роки минулого століття, коли для захисту власник наймав величезний штат охоронців. Дійсно, сьогодні для захисту бізнесу його досить «заховати», тобто створити таку структуру власності, за якої на кінцевого власника не завжди можна вийти. Зазвичай використовуючи нерезидентних юридичних осіб, вітчизняні (або також іноземні) бізнесмени створюють власний простір для захисту. Тож нині функції охоронців виконують юристи.

Утім, подекуди все ж виникають питання, для чого ховатися й чому не показати, що ти є власником цього бізнесу?

Безперечно, відповіді будуть неоднозначними. Для когось використання іноземних компаній – це показник якості корпоративного управління, для іншого власника бізнесу – це можливість уникнути сплати великих податків, а для третього – інструмент захисту від конкурентів та потенційних рейдерів.

Незаконне відбирання активів загрожує практично будь­якому бізнесу. Однак є категорія компаній, що має свою специфіку «рейдерських відносин», – йдеться про офшорні підприємства, які власне і є способом захисту від рейдерства.

На думку багатьох керівників та юристів, які представляють інтереси офшорних ринків, перехід прав власності до офшорних компаній на ті чи інші активи дає гарантію захисту від рейдерського нападу і подальшого захоплення.

Така думка пояснюється різними причинами: оскільки право власності на актив знаходиться за кордоном, то рейдерам до нього неможливо добратися. Безумовно, віддаленість активу значно підвищує ступінь його захищеності, однак думка про абсолютну гарантію тут тотожна твердженню, що сигналізація або кодовий замок є нездоланною перешкодою на шляху злодіїв, що роблять замах на майно квартири.

Уявімо, що право власності на нерухомість передано якійсь компанії Х. У цьому випадку механізм офшорного володіння буде виглядати наступним чином:

– об’єкт нерухомості фізично знаходиться в межах території України;

– до відповідного реєстру внесено запис про перехід права власності;

– документи на офшорну компанію належать бенефіціару (його довіреній особі) та зареєстрованому агенту компанії Х, при цьому їх копії можуть бути на руках у представників компанії­провайдера.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати