19 березня 2013, 9:41

Як стимулювати арбітражну привабливість?

Сучасні проблеми арбітражу в контексті новостворюваного іміджу України

Опубліковано в №12 (354)

Як ми вже повідомляли раніше, нещодавно з метою вдосконалення та популяризації арбітражу в Україні було створено Українську Арбітражну Асоціацію.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Чи буде сформовано позитивний імідж України як місця арбітражу для вирішення комерційних спорів, побачимо трохи згодом, а поки що поговоримо про арбітраж як спосіб вирішення спорів чи то пак про розв’язання спорів недержавними арбітрами (третейськими суддями) з винесенням рішення, обов’язкового для сторін.

 Якщо розглядати арбітраж як альтернативу національним судам, що значно полегшує процедуру розв’язання спорів і гарантує сторонам всебічне та повне дослідження обставин, які можуть вплинути на результати розгляду справи, виникає закономірне питання про переваги такої альтернативи.

Звісно, його можна поставити й інакше, і багато хто з юристів піддасть сумнівам можливість всебічного і повного дослідження таких обставин у національних судах, що робить переваги альтернативного вирішення спору очевидними…

А от про міжнародний арбітраж, якщо про нього зайде мова, більшість наших читачів, напевно, відгукнеться схвально.

У цій статті ми не ставимо за мету порівняння українських третейських судів з міжнародними арбітражними інституціями, так само як не порівнюємо національні суди з міжнародними. Проте за нас це подекуди зробили експерти, яких ми запросили до дискусії на шпальтах нашої газети.

А от питання, яке здалося нам закономірним: чи вірогідна арбітражна привабливість України на міжнародній арені у контексті непопулярності арбітражу як такого серед наших громадян?!

 

Процедура звернення до арбітражного суду

Передусім сторони, які прагнуть до того, щоб арбітраж розглядав справу, мають заздалегідь потурбуватися про те, щоб між ними була укладена арбітражна угода. Хоча б у контракті, який сторони укладають між собою, має бути арбітражне застереження із зазначенням назви суду та адреси, до того ж може бути зазначено й інші відомості, а саме матеріальне право, кількість арбітрів, мова провадження та інше. Щодо змісту позову та його оформлення сторони мають керуватися положеннями ст. 35 Закону України (далі – ЗУ) «Про третейські суди» або Глави 5 ЗУ «Про міжнародний комерційний арбітраж» залежно від характеру спору та наявності іноземного елемента. Після того як сторони визначилися зі складом суду, надали позови та відзиви з усіма належними доказами, суд починає розгляд справи.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати