15 жовтня 2013, 10:19

Всеукраїнський форум «Податки та захист бізнесу»

Про що говорили експерти в ході спеціалізованого заходу

Опубліковано в №42 (384)

В Україні кіберзлочини посідають п’яте місце серед економічних злочинів. Кожна п’ята компанія постраждала від цих злочинів. Більше за все страждають фінансові компанії та рітейл.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Одна зі справ про хакерів: вірусами заражається певна кількість комп’ютерів компанії, які просто стежать, що відбувається на даному комп’ютері. Якщо вірус знаходить систему «Клієнт­Банк», яка потребує для активізації двох електронних ключів, то він очікує моменту, коли з’являться обидва ключі на цьому комп’ютері. Як тільки ключі з’являються на комп’ютері, – відбувається крадіжка.

Щодо розслідування подібних справ. Декілька місяців тому СБУ з ФСБ провели спільні заходи, в ході яких виявили правопорушників і сказали, що повернуть кошти по гарячих слідах. Практика свідчить, що «по гарячих слідах» – це не 2 години, а 1,5 року, оскільки потрібно провести експертизу. Для того щоб провести експертизу, треба все погодити, відкрити кримінальне провадження, відправити запит у США, Німеччину або іншу країну, з якої було проведено кібератаку або в яку пішли гроші, – це все питання нешвидке.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0