15 жовтня 2013, 10:19

Всеукраїнський форум «Податки та захист бізнесу»

Про що говорили експерти в ході спеціалізованого заходу

Опубліковано в №42 (384)

Значущим фактором, який повсякчас супроводжує бізнес, є його оподаткування та державна політика в сфері загальнообов’язкових платежів і зборів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Ця тематика цікава не лише для підприємців­початківців, але й для досвідчених бізнесменів, юристів та бухгалтерів, оскільки зміни до податкового законодавства приймаються декілька разів на рік і зазнають коригувань протягом тривалого часу.

З огляду на актуальність тематики, Київський центр підтримки та розвитку бізнесу організував Всеукраїнський форум «Податки та захист бізнесу», учасниками якого стали власники і керівники бізнесу, співробітники фінансових та юридичних департаментів і працівники служб безпеки підприємств.

Значне обговорення в останні роки викликало використання нерезидентних компаній у діяльності українського бізнесу. З метою висвітлення зазначеного питання керівник Департаменту аудиту Київського центру підтримки і розвитку бізнесу Олександра Федак виступила з презентацією «Нерезидентні інструменти податкової політики підприємства».

Так, для прикладу пані Олександра наголосила, що для зняття готівки з використанням нерезидентів потрібні витрати в розмірі 3% від суми. Для порівняння, податок на доходи фізичних осіб обіцяють знизити до 10%.

За словами доповідачки, все частіше просять порекомендувати оптимальну оптимізаційну схему. Для цього малому бізнесу достатньо купити малу офшорну компанію, і через неї можна виводити готівку.

Проте з боку підприємців існує невдоволення цією схемою, оскільки її використовує великий бізнес. Однак їм варто задуматися про те, що за декілька тисяч доларів (або навіть менше) можна купити готову офшорну компанію, яка буде працювати на конкретного підприємця.

У наш час дедалі більше підприємців бажають чесно сплачувати податки, утім, ключовим елементом в діяльності підприємця є боротьба бізнесу з державними органами та конкурентами в Україні. А тому більшість підприємців вдається до схем з використанням нерезидентів для забезпечення функціонування власного бізнесу та захисту майна.

Керівник Департаменту аудиту Київського центру підтримки і розвитку бізнесу стверджує, що в Україні немає такої схеми, де не можна було б використати нерезидентну компанію.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати