17 вересня 2013, 17:40

Виборче законодавство – дискусія, яка триватиме (вічно?)

Підсумки другого круглого столу щодо рекомендацій Венеціанської комісії стосовно кодифікації виборчого законодавства

Опубліковано в №38 (380)

Питання вдосконалення виборчого законодавства залишається невирішеним

Руслан Князевич Депутат від ВО «Батьківщина»

Не хотілося б, щоб ми виключно теоретизували наявні проблеми, дискутували навколо політичної ситуації та намагалися вирішити те, що ми маємо найближчим часом виконати в Україні – усе це певні домашні завдання, які Європейський Союз ставить перед нашою країною.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Одне з ключових питань, які залишаються невирішеними, – це питання вдосконалення виборчого законодавства. Чому це питання постало серед переліку нагальних питань?! Це через те, що в жовтні минулого року в нас пройшли вибори народних депутатів України. За результатами цих виборів склалася ситуація, за якої в окремих одномандатних виборчих округах вперше за українську виборчу історію Центральна виборча комісія відмовилася встановлювати результати виборів. Усі заставки тодішніх провідних каналів починалися з українських новин, в яких спецпідрозділ міліції «Беркут» виступав основним суб’єктом виборчого процесу і фактично встановлював результати виборів по окремих одномандатних виборчих округах. Саме через це Європейський Союз, погодившись тоді на ідею в цих округах повторних виборів, сказав, що до того часу, поки в самому виборчому законі не будуть усунуті ті проблеми, які призвели до ситуації навколо проблемних округів, ми не можемо надалі миритися з тим станом виборчого законодавства, який існує в Україні.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0