17 вересня 2013, 17:40

Виборче законодавство – дискусія, яка триватиме (вічно?)

Підсумки другого круглого столу щодо рекомендацій Венеціанської комісії стосовно кодифікації виборчого законодавства

Опубліковано в №38 (380)

Питання кодифікації виборчого законодавства залишається надзвичайно важливим і потребує формування плану першочергових заходів, але для того, щоб цей план був реалістичним, йому має передувати повноцінна дискусія. Якою буде виборча система, зважаючи на рівень виборів?


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповідь на це та інші питання учасники другого круглого столу Міністерства юстиції щодо рекомендацій Європейської комісії «За демократію через право» (далі – Венеціанської комісії) щодо кодифікації виборчого законодавства, шукали протягом багатьох годин.

«Дискусія допоможе нам не лише виробити узгоджену позицію стосовно питання кодифікації виборчого законодавства, але й продовжити відкрите та фахове спілкування, започатковане під час роботи першого круглого столу 13 серпня цього року щодо обговорення виборчого законодавства», – упевнена Міністр юстиції України Олена Лукаш. Проте засідання другого круглого столу на тему: «Обговорення зауважень та рекомендацій Європейської комісії  «За демократію через право» (Венеціанської комісії) та ОБСЄ/БДІПЛ, присвяченого проблемі кодифікації виборчого законодавства України», що відбулося 11 вересня, поставило перед учасниками більше запитань, ніж надало відповідей…

 

Кодифікація, гармонізація і зарегульованість…

Нагадаємо, що  Міністерство  юстиції протягом серпня – листопада 2013 року проводить цикл круглих столів, присвячених вивченню та обговоренню зауважень і рекомендацій Венеціанської комісії та ОБСЄ/БДІПЛ щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів.

Зокрема, участь у другому круглому столі взяли провідні міжнародні експерти Венеціанської комісії, ОБСЄ/БДІЛП, Представництва ЄС в Україні, Офісу Ради Європи в Україні, інших міжнародних представництв і організацій, народні депутати України, представники вітчизняного громадського сектору, відомі експерти в галузі виборчого права, а також науковці.

Понад 80 учасників дискусії та представники численних засобів масової інформації билися над сакраментальними питаннями кодифікації, проте лише дійшли висновку, що робити щось потрібно вкрай терміново.

Утім, гарні є й новини: Венеціанська комісія готова працювати й далі над удосконаленням українського виборчого законодавства. За словами члена комісії Пітера Пакзолая, при розробці будь­якого законодавчого акта слід керуватися міжнародними стандартами з урахуванням національних особливостей, тож переживати за свою автентичність українським виборцям також не доведеться. У чому ж підступ?!

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати