31 січня 2023, 18:46

Успішний юрист – хто він? Виклики та реалії сучасної юриспруденції

Володимир Іванов
Володимир Іванов Директор компанії ActiveLex

Вимогливість клієнтів, велика конкуренція, колосальний обсяг роботи, нестабільний ринок та ненормований графік – це все є викликами сучасної юриспруденції. Сьогодні успішний правник повинен не тільки знати свою сферу роботи, але й бути швидким та йти в ногу з часом. Для цього на допомогу приходять сучасні технології, що дають змогу юристу спритно знайти та обробити необхідну інформацію.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Якості успішного правника

Найголовніше у нашій професії – любити свою роботу та прагнути допомагати людям. Тоді будь-який професіонал захоче розвиватися та цікавитися новинками своєї сфери.  

Також успішний юрист має бути креативним та сміливим, гнучким та надійним, відповідальним та консервативним. І водночас він повинен залучати до своєї роботи новітні технології: автоматизовані аналітичні системи та електронний документообіг. Ці методи допомагають підвищити рівень професіоналізму та покращити власну продуктивність.

Виклики сучасної юридичної сфери

Правознавець щодня працює з великою кількістю документів. На це він витрачає купу свого часу та сил, адже часто це механічна, нудна і монотонна робота.  Водночас клієнт чекає на оперативну відповідь та розв'язання його питань. Тому наявність у правника цифрових інструментів-помічників є ключовою та обов’язковою умовою успішної роботи.

Однак не кожен такий інструмент може стати у пригоді, адже він має бути гнучким та технологічним. Не секрет, що правова галузь в Україні швидко розвивається і змінюється, тому кожен успішний юрист має слідкувати за величезною кількістю змін. 

Великим викликом під час повномасштабної війни стала хвиля нововведень від уряду, парламенту та президента. Юристам, адвокатам, нотаріусам треба було у рекордні терміни ознайомитись із новими правилами та ввести їх у «гру». Однак усі ми розуміємо, що це лише початок масштабних змін, що триватимуть і після перемоги України.

Розуміючи тенденції наша компанія ActiveLex ще у 2016-ому році вирішила поєднати західні технології з українським контентом та досвідом вітчизняних правників. І тоді у нас вийшло ідеальне робоче місце для правника. За його допомогою сучасний успішний юрист встигає все.

Відповідь на вимоги сьогодення

Неможливо завчити усі норми законів напам’ять, тому правнику на допомогу приходять спеціалізовані сайти, портали та ресурси. Однак запам’ятати їх усіх неможливо. Тому деякі правники створюють собі шпаргалки, а інші користуються спеціалізованими платформами, де зібрані усі корисні матеріали.

У світі багато фірм намагаються спростити життя юристам за допомогою таких програм. Однією з найперших це зробила відома компанія Wolters Kluwer, яка працює на ринку вже майже два століття. Її розробками користуються понад 90% компаній зі списку Fortune 500, 100% юридичних та бухгалтерських фірм у США та 90% банків у світі.

Такі компанії зі світовим ім’ям оперативно змінюються та пристосовуються до нових реалій, які у нашому світі змінюються доволі часто. Українські юристи також можуть бути у курсі та слідкувати за нововведеннями навіть не знаючи англійської. Наприклад, наша команда навчила «розмовляти» онлайн-платформу для юристів LEX українською та адаптувала її під реалії нашого законодавства та його нюансів.

Такою програмою можуть користуватися незалежні юристи, нотаріуси, адвокати, малі та середні юридичні компанії, представники юридичних департаментів різних бізнес-компаній та вищі навчальні заклади юридичного спрямування.

Щоб зекономити свій час та приділити увагу важливим нюансам справи, сучасний правник користується технологіями, отримує задоволених та нових клієнтів та у результаті вищі гонорари.

Спеціалізовані платформи, такі як, наприклад,  LEX, містять велику базу даних нормативно-правових актів, документів, відповіді на різні правничі питання, схеми вирішення складних ситуацій, новини, шаблони документів, розгорнуті коментарі провідних фахівців, калькулятор для розрахунку штрафів й індексацій. У такій системі може міститися близько п’ятдесяти мільйонів документів з необхідними посиланнями на нормативно-правові акти.  

Отже, користувачі лише кількома кліками можуть заощадити час на пошуки, сортування потрібних документів і матеріалів, оперативно й легко опрацьовувати інформацію, «підлаштовувати» інструменти пошуку та обробки документів під свої потреби, отримати доступ до найавторитетніших коментарів і публікацій з правових проблем.

Швидкість пошуку через таку систему у сотню разів вища, ніж у держреєстрах.  

Сучасний успішний юрист має йти у ногу з часом та встигати слідкувати за всіма нововведеннями, тенденціями, утримувати старих клієнтів та залучати нових, заробляти більше грошей та  мати успіх на юридичному поприщі. Для цього йому на допомогу приходять сучасні технології: спеціалізовані сайти, портали, ресурси та платформи, де зібрано все, що потрібно правнику. Такі програми допомагають спеціалісту нормалізувати свій робочий графік, робити менше нецікавої роботи, а направити всю свою увагу та час на розв’язання складних задач.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати