10 грудня 2013, 16:56

Управління юридичною фірмою

Підсумки Міжнародної конференції IBA

Опубліковано в №50 (392)

Як і було заявлено в попередньому номері, цього тижня я поділюся своїми враженнями від Міжнародної конференції IBA «Управління юридичним бізнесом», яка відбулася в Москві 29 листопада.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


З огляду на надзвичайну злободенність тематики конференції, замість власних умовиводів з цього приводу краще наведу слова заступника міністра юстиції Російської Федерації Юрія Любимова, який від імені російського Мін’юсту привітав численну аудиторію, що зібралася в столичному «Інтерконтиненталі».

«Багато з тих, хто починав свій юридичний бізнес наприкінці 80­х – на початку 90­х років, після бурхливого зростання, коли здавалося, що ось він, ринок юридичних послуг, який щодня дає роботу і дозволяє збільшувати штат, через певний час зіткнувся з технічними проблемами, і раптом стало зрозуміло, що цим колективом людей, який налічував спочатку п’ять, потім десять і, нарешті, двадцять осіб, цим колективом якимось чином треба керувати, – зазначив пан Любимов. – Я від дуже багатьох своїх практикуючих колег чув про цю проблему перших тридцяти осіб, коли Ви, починаючи свій юридичний бізнес в якості незалежного адвоката, у складі тісного колективу партнерів, поступово приходите до ситуації, в якій керувати шляхом простої домовленості між партнерами – засновниками компанії надалі неможливо».

На думку заступника міністра, переважна більшість юридичних компаній Росії, у тому числі й найбільших компаній, присутніх на російському ринку, пройшли цей етап. Таким чином, тематика конференції вкрай актуальна для ринку, який формується і розвивається, відчуваючи трансформацію не тільки економічну (унаслідок змін, які відбуваються в суспільстві), але й юридичної професії як такої.

Не секрет, що російська юридична професія формувалася з традиційної радянської адвокатури, здебільшого не дотримуючись традицій цієї адвокатури, а всупереч догматам. Водночас на російський ринок стали виходити міжнародні юридичні компанії, сформувалася нетипова для інших юридичних ринків ситуація: з одного боку, – колишні адвокатські колегії та бюро, які стали розростатися і набувати міжнародного значення, з іншого – нові оператори, які вийшли не з адвокатури, а відразу стали працювати на юридичному ринку. Додайте до цього іноземні офіси, які приходили на абсолютно новий, щойно відкритий ринок, і зрозумієте: Росія в цьому сенсі має абсолютно унікальну ситуацію майже нульового регулювання юридичної професії, що створює надзвичайний стан речей у країні, робить проблематику управління юридичною фірмою однією з найактуальніших.

Якщо фірми ефективно управляються і зростають, вони можуть ефективно обслуговувати клієнтів – як великі корпорації, так і приватних осіб. Але як зробити цей процес ефективним?

Відповідь на це майже гамлетівське питання я намагатимуся викласти стисло в наступних порадах, підслуханих на конференції. Отже, від питання актуальності до практичних засад…

 

Слідуйте за грошима: чи готові юридичні фірми слідувати за потоком капіталу?

Щойно більшість присутніх приготувалася із серйозним виразом облич занотовувати готові рецепти успіху, як партнер­засновник ЮФ Walker Clark (Форт Майерс, США) Норман Кларк розчарував їх своєю заявою.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати