04 лютого 2014, 14:09

Управління фінансовими потоками

Білінг. Адміністрування. Закордонний досвід і сучасні тренди

Опубліковано в №05-06 (399-400)

Антон Клименко

Через брак уваги до організації фінансової служби на підприємстві, врешті­решт, страждають і найуспішні юристи

Антон Клименко «POLEX, АК» Старший юрист

Юридична сфера мовби й не має особливостей, які суттєво впливали б на облік, але характерним є те, що керівником найчастіше стає талановитий, досвідчений юрист, якому процедура укладання договорів із клієнтами, виставлення рахунків, стягнення заборгованості зовсім не цікава. Тож усі ці функції можуть (мають) бути передані кваліфікованому бухгалтеру. Окрім того, саме фінансове планування (бюджети доходів від проекту та витрат, погодження графіку платежів тощо) коректніше проводити спільно із особою, яка буде здійснювати такі витрати, оформлювати документи, забезпечувати сплату необхідних платежів для забезпечення діяльності, тощо. Тобто бухгалтеру чи бухгалтерії.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Крім того, саме фінансовий спеціаліст у багатьох компаніях бере участь у плануванні фінансових потоків з позицій зменшення податкового навантаження, перенесення витрат чи грошових надходжень на інший період тощо. Ці аспекти, кожен із яких нібито не впливає на успішність діяльності юридичної компанії (великі клієнти, виграні справи, гучний резонанс), впливає на результативність такої діяльності у суто грошовому вимірі. Тож через брак уваги до організації фінансової служби на підприємстві врешті­решт страждають найуспішніші юристи, адвокати, партнери та власники.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0