30 квітня 2013, 12:26

Українські суди включилися у заробляння грошей на своє існування

Останні тенденції щодо сплати судового збору

Опубліковано в №18 (360)

Роман Чумак

Зміна правової позиції Вищого господарського суду суперечить поняттю судового збору

Роман Чумак «АРЕС, ЮК» Керуючий партнер

Питанню сплати судового збору в господарському судочинстві приділено багато уваги.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Вищий господарський суд неодноразово розглядав питання щодо правильності обчислення та сплати судового збору за подачу позовних заяв до господарського суду.

Зокрема, Вищий господарський суд України в інформаційному листі від 23.05.2012 № 01-06/704/2012 «Про деякі питання практики застосування Закону України «Про судовий збір» проаналізував питання сплати судового збору, якщо в одній позовній заяві об’єднуються декілька вимог немайнового характеру. Якщо в позовній заяві об’єднано дві або більше вимог немайнового характеру, зв’язаних між собою підставою виникнення (стаття 58 ГПК), судовий збір сплачується як за подання однієї заяви немайнового характеру.

Таким чином, керуючись позицією, що викладена в інформаційному листі, повернення позовних заяв на підставі п. 4 ст. 63 ГПК України у випадку, коли в позовній заяві об’єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов’язаних між собою підставами виникнення і сплати судового збору, є неправомірним.

У 2013 році Вищий господарський суд України змінив свою точку зору щодо питання сплати судового збору. Згідно з п. 2.11 Постанови пленуму ВГСУ «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу», якщо в позовній заяві об’єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов’язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0