28 травня 2013, 11:06

Україна озброєна: необхідність чи свавілля?

Кабмін підтримав вільний продаж травматичної зброї

Опубліковано в №22 (364)

Олег Гайдучок

Цей закон однозначно має бути

Олег Гайдучок «Oleg Gajduchok & Company, ЮФ» Керуючий партнер

На даний момент обіг зброї в Україні регулюється лише підзаконними нормативно-правовими актами, а саме: Постановою Ради Міністрів Української РСР №49 від 27.02.1991 року, наказом МВС України № 379 від 13.06.2000 року (для службового користування) та наказом МВС України № 622 від 21.08.1998 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Водночас, зважаючи на реалії сучасного життя, схильність українців мати у володінні зброю та відсутність чіткого механізму її обігу,  прийняття спеціального нормативно-правового акта, який би врегульовував дане питання, видається вкрай необхідним.

Одна зі спроб вирішити цю проблему була здійснена саме в проекті Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності». Проте, на мою думку, прийняття зазначеного проекту в результаті призвело б до ще більшого загострення існуючої ситуації.

Так, з одного боку, значна кількість експертів вказують на те, що існуючий механізм обігу травматичної зброї лише підтримує існування корупційних схем. Однак чи зможемо ми передбачити наслідки такої різкої лібералізації та впевнено сказати, що ситуація в результаті прийняття даного законопроекту стабілізується? Думаю, що ні.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0