28 травня 2013, 11:06

Україна озброєна: необхідність чи свавілля?

Кабмін підтримав вільний продаж травматичної зброї

Опубліковано в №22 (364)

Опісля сумнозвісного інциденту в столичному торговельному центрі «Караван», у результаті якого загинули 3 охоронці, влада всерйоз замислилася над тим, як захистити пересічних українців від свавілля озброєних злочинців. Адже якщо охоронцям ліцензованих охоронних фірм, невдовзі після згаданої трагедії, на законодавчому рівні дозволили використовувати в разі необхідності газову і травматичну зброю, прості смертні продовжують боятися за своє життя. Наразі у всіх на вустах законопроект, який у випадку його прийняття дозволить повнолітнім українцям вільно купувати та використовувати пістолети для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями. Відповідна ініціатива МВС знайшла відгук в уряді.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 

Є 18 – маєш дозвіл!

Відповідно до законопроекту «Про дозвільну систему у сфері поводження зі спеціально визначеними видами зброї, бойовими припасами до неї, засобами індивідуального захисту та активної оборони, вибуховими матеріалами основною його метою є створення умов для: захисту майна, забезпечення прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб; забезпечення державного контролю за поводженням з об’єктами дозвільної системи.

До об’єктів дозвільної системи зокрема належать:

–          вогнепальна зброя (нарізна військових зразків, несучасна стрілецька, мисливська нарізна і гладкоствольна, спортивна, навчальна), у тому числі деактивована (охолощена), бойові припаси до неї;

–          холодна зброя (арбалети, шаблі, мечі, кинджали, мисливські ножі тощо);

–          пневматична зброя калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду;

–          пістолети і револьвери (пристрої) вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначені патрони;

–          газові пістолети і револьвери та патрони до них, заряджені речовинами сльозоточивої та дратівної дії;

–          вибухові матеріали, визначені у Законі України «Про поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення» тощо.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати