05 листопада 2013, 9:37

Україна – ООН

68 років партнерства та співпраці

Опубліковано в №45 (387)

Нещодавно Україна відсвяткувала 68 років партнерства та співпраці з ООН. Пріоритетною справою у форматі такого співробітництва слід вважати насамперед захист прав людини. У контексті масштабних внутрішніх перетворень та прийдешньої європейської інтеграції цьому напрямку приділяється особлива увага. Важливою подією стало успішне проходження Україною в жовтні 2012 року другого раунду універсального періодичного огляду ситуації у галузі прав людини. Реалізація низки конструктивних рекомендацій для покращення ситуації у цій сфері та відданість України правозахисній діяльності двічі поспіль підтверджено її обранням до Ради ООН з прав людини. У рамках Ради наша країна послідовно просуває ініціативу щодо посилення ролі превенції в забезпеченні прав людини; співавторами останньої резолюції з цього питання, схваленої за ініціативою України, стали 60 країн – членів ООН.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Жодна інша організація, окрім ООН не охоплює настільки широкий спектр питань практично в усіх сферах міждержавного співробітництва та суспільного життя. За всіх справедливих нарікань на адресу організації, зміцненню ООН альтернативи поки немає. Глобальні виклики дедалі інтенсивніше спонукатимуть людство до конструктивного діалогу та пошуків порозуміння. Україна зі свого боку й надалі поширюватиме свій внесок у досягнення ідеалів та цілей ООН. Зокрема, про це зазначалося під час конференції з нагоди святкування річниці співпраці, у якій взяли участь надзвичайний і повноважний посол, посол з особливих доручень МЗС України Ігор Сагач, радник Представництва ООН в Україні Марк Божаник, перший Президент України, народний депутат I–IV скликань Леонід Кравчук та інші видатні громадські та державні діячі.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати