25 березня 2014, 9:49

Угода з Міжнародним валютним фондом

Непопулярні кроки нового уряду

Опубліковано в №13 (407)

Кабінету Міністрів України доведеться вжити вкрай непопулярних заходів для стабілізації ситуації в країні, серед яких, зокрема, – підвищення тарифів на газ для населення, скасування субсидій, згортання соціальних програм.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Справа в тому, що в нового уряду немає іншого виходу, окрім як робити непопулярні кроки, у тому числі соціальні. Я так розумію, що уряд шукає, які соціальні статті можна зараз скоротити. Насамперед вони знайшли статтю, яка допоможе заощадити декілька мільярдів гривень видаткової частини бюджету, – 50% скоротити на виплату пенсій пенсіонерам, які ще працюють, перебуваючи в пенсійному віці», – заявив голова Комітету економістів України Андрій Новак.

Чи торкнеться економія спеціальних виплат, які отримують чиновники, – ось у чому питання. Адже за рахунок таких спеціальних пенсій сплачується майже 100% величезних зарплат колишнім державним службовцям вищих рангів, а утримання спеціальних закладів (медичних, санаторних, лікувально- профілактичних і туристичних) за рахунок державного бюджету і, відповідно, спеціальні пільги, допомоги, доплати чиновникам влітають у копієчку.

«Йдеться про неадекватно високі, порівняно із середнім рівнем зарплат і пенсій в Україні, платежі», – наголосив пан Новак.

Нагадаємо, Мінфін запропонував реформувати Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» з метою виплати працюючим пенсіонерам лише 50% призначеної пенсії. Оплачувати лікарняний таким громадянам пропонується тільки починаючи з третього дня хвороби.

Водночас, на думку заступника голови фракції «УДАР», народного депутата Віктора Пинзеника, скасування матеріальної допомоги народним депутатам дало б близько 15 млн грн економії.

«Неприпустимо, коли, імовірно, категорія далеко не бідних людей користується особливими преференціями», – наголосив Пинзеник. – Має бути прийнято окремий закон, згідно з яким усі пенсіонери повинні отримувати пенсії за єдиним законом, за єдиним правилом».

У такій ситуації Україна змушена виконати всі умови Міжнародного валютного фонду (далі – МВФ) для отримання кредиту.

«У нас немає іншого вибору», – прокоментував таке рішення на зустрічі з Європейською Бізнес Асоціацією в Києві минулого місяця Арсеній Яценюк.

До речі, обмеження зайвої оплати праці державних осіб – у списку вимог.

Щоб читати далі, передплатіть доступ
2
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати